Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zakaz palenia w miejscach publicznych budzi emocje w Bułgarii

0
Podziel się:

Według organizatorów protestu zakaz palenia w miejscach publicznych narusza wolności osobiste obywateli.

Zakaz palenia w miejscach publicznych budzi emocje w Bułgarii
(alex-s/CC/Flickr)

Przeciwnicy całkowitego zakazu palenia w miejscach publicznych, protestowali dziś w stolicy Bułgarii. Nowy przepis ma wejść w życie 1 czerwca.

Koncert z udziałem znanych zespołów muzycznych zorganizowany dla poparcia praw palaczy musiano jednak przerwać z powodu silnego wiatru. Protesty zorganizowała grupa intelektualistów i znanych osób publicznych, dopatrujących się w zakazie palenia ograniczenia wolności osobistych.

Ruch przeciw restrykcyjnym zakazom popierany jest przez sektor turystyczny. Szef stowarzyszenia bułgarskiego biznesu turystycznego Błagoj Ragin przypomniał w dzś, że zakaz palenia w restauracjach i kasynach spowoduje dla tej branży straty w wysokości ponad 300 mln euro rocznie i doprowadzi do zwolnienia co najmniej 18 tys. zatrudnionych.

W skutek nacisku biznesu turystycznego pełny zakaz palenia w restauracjach i kawiarniach odroczono o dwa lata, przyjmując wariant kompromisowy. Obecnie władze są zdecydowane wprowadzić zakaz obejmujący nie tylko restauracje, lecz także wiele miejsc publicznych, m.in. stadiony, parki, przystanki komunikacji miejskiej.

Według oficjalnych statystyk w Bułgarii pali 52,4 proc. mężczyzn i 38,1 proc. kobiet. Z papierosów nie rezygnuje 50 proc. kobiet w ciąży.

Czytaj więcej w Money.pl
Ambasador w opałach. Uratował go sklep Ambasador Bułgarii w Jemenie Boris Pursow uniknął próby uprowadzenia w Sanie - poinformowały siły dyplomatyczne i bezpieczeństwa.
Tam prawie wszyscy celnicy biorą łapówki Szef bułgarskiej Agencji Celnej przyznał, że w urzędzie istnieje ogromna korupcja. Mimo dużej liczby chętnych nie można znaleźć uczciwych ludzi do pracy w służbach celnych
Ścigają ich listem gończym. A oni na Twitterze MSW poszukuje ich listem gończym, lecz według krajowych mediów słynni bracia Galew znajdują się już w RPA.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)