Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zieloni w Niemczech chcą zakazać samochodów z silnikami spalinowymi

33
Podziel się:

Niemiecka partia Zieloni chce wprowadzić od 2030 roku zakaz dopuszczania do ruchu samochodów z silnikami spalinowymi - zarówno na benzynę, jak i na ropę. Taką uchwałę podjęli delegaci będącej obecnie w opozycji partii w niedzielę na zjeździe w Muensterze.

Zieloni w Niemczech chcą zakazać samochodów z silnikami spalinowymi
(Jacek Bereźnicki)
bELtrirp

- W ten sposób udzielamy wsparcia tym, którzy dążą do stworzenia w przyszłości bezemisyjnego systemu poruszania się - podano w uzasadnieniu uchwały. Poprzez wyznaczenie konkretnej daty wskazujemy na konkretny cel - napisali autorzy dokumentu. Zdaniem Zielonych przemysł motoryzacyjny ma przed sobą przyszłość tylko wtedy, gdy stworzy pojazdy nie emitujące CO2.

Zjazd opowiedział się ponadto za zamknięciem wszystkich kopalń węgla do 2025 roku. Delegaci odrzucili propozycję władz partii, która przewidywała rezygnację z węgla do roku 2035.

Zieloni są obecnie jedną z dwóch - obok Lewicy - partii opozycyjnych w Bundestagu. Przedstawiciele Zielonych prowadzą obecnie rozmowy z Lewicą i SPD o ewentualnym utworzeniu po wyborach w 2017 roku trójstronnej koalicji, która odsunęłaby od władzy kanclerz Angelę Merkel.

bELtrirS
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(33)
Leon Z
5 lata temu
I to akurat się zielonym sprawdzi idealnie, bo do 2030 to ludność zamieszkująca byłe Niemcy będzie poruszać się już wyłącznie na wielbłądach i kozach.
Nes
5 lata temu
Zielony, to niedojrzały czerwony. Pozdrawiam.
fred
5 lata temu
Ci z brunatną skórą i tak nir mają prawa jazdy
bELtrirT
Abdul
5 lata temu
Tylko osiołki:)
pp
5 lata temu
Zieloni lobbuja w imieniu koncernów samochodowych, którym zależy na przymusowej wymianie wszystkcih samochodów na rynku. Proste.
...
Następna strona