Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|

UOKiK warunkowo zgodził się na przejęcie Multimedia Polska przez Vectrę

62
Podziel się:

Vectra może przejąć Multimedia Polska, ale musi sprzedać sieć w ośmiu miastach, a w 13 kolejnych dać konsumentom możliwość zmiany operatora. Dzięki temu nie dojdzie do ograniczenia konkurencji. To warunki decyzji, jaką w piątek wydał UOKiK.

UOKiK warunkowo zgodził się na przejęcie Multimedia Polska przez Vectrę
(East News, Tomasz Kawka/East News)

Vectra oraz Multimedia Polska (Multimedia) działają m.in. na rynku telewizji kablowej oraz dostępu do internetu.

Urząd skierował sprawę do II etapu, przedstawił również zastrzeżenia do transakcji. Przeprowadzone badanie rynku wskazało, że wydanie zgody na transakcję doprowadziłoby do ograniczenia konkurencji na lokalnych rynkach. Jednocześnie możliwe było nałożenie na Vectrę określonych warunków, których spełnienie wyeliminuje zagrożenia dla równej rywalizacji przedsiębiorców.

- Nałożony przez nas warunek dotyczy łącznie 21 miejscowości. Składa się z dwóch części. Pierwsza ma charakter strukturalny, czyli polega na sprzedaży sieci. Dotyczyć to będzie ośmiu miast, w których udziały uczestników koncentracji są największe. W pozostałych 13 Vectra będzie musiała umożliwić klientom zmianę operatora bez ponoszenia kosztów - mówi wiceprezes UOKiK Michał Holeksa.

Zobacz także: Powstanie nowego Zespołu Edukacyjnego w Zielonej Górze i jego ogromne znaczenie dla mieszkańców miasta

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(62)
abonent lepsz...
3 lata temu
Znając Vectrę ( byłem kiedyś jej abonentem) I multimedia ( ma je moja rodzina) stwierdzam że ludzie w jakości nie poczują zmiany na pozytyw. Teraz zamiast dzwonić od razu na biuro w swoim mieście z problemami będzie zgłaszanie do centrum w Elblągu. Promocji zarówno jedna i druga firma nie oferuje starym klientom.
szumi57
3 lata temu
Ale jak to jest, Multimedia miały być kupione przez UPC. W zeszłym roku takie wieści były internetach. I co i UPC nie kupiło, to Vectra ma kupić? Wedle rankingów to Multimedia są większe od Vectry i co mniejszy większego kupuje? Jeszcze jeden przekręt, otworzyć nową firmę i podatków nie płacić. Chachmenty, biznes w Polsce prowadzić, ale płacić podatków to już nie.
Tomek
3 lata temu
A po co mi taki monopolista który dba o własną kieszeń. Autorkę tego pisma proszę o precyzję wypowiedzenia się o jakie miasta chodzi.
Nowy
3 lata temu
Uwaga na vectre to klamcy
Nowy
3 lata temu
Uwaga na vectre to klamcy
...
Następna strona