Notowania

Ursula von der Leyen o walce o lepszy klimat. Są trzy główne założenia

- Do 2050 roku chcemy zostać pierwszym neutralnym klimatycznie kontynentem - zadeklarowała w poniedziałek szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen. - W ciągu dziesięciu dni Komisja przedstawi nowy plan dla zielonej Europy - dodała.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Ursula von der Leyen chce, by Europa była pierwszy neutralnym klimatycznie kontynentem (Fot: KENZO TRIBOUILLARD/AFP/East News)

- Jeśli chcemy osiągnąć nasz cel, musimy zacząć działać już teraz i już teraz wprowadzać w życie naszą politykę - powiedziała von der Leyen z okazji rozpoczętego w poniedziałek szczytu klimatycznego w Madrycie.

Nowa szefowa Komisji Europejskiej przedstawiła trzy główne założenia, które mają pomóc w realizacji ambitnego celu.

Pierwsze to oparcie strategii rozwoju naszego kontynentu na "Europejskiej Zielonej Umowie". Ma ona ograniczyć immisje do atmosfery, a zarazem stworzyć nowe miejsca pracy i polepszyć jakość naszego życia.

Obejrzyj też: Ceny żywności rosną. Przyczyną nie tylko susza

- Żeby to osiągnąć, potrzebujemy inwestycji: w rozwój, innowacje i zielone technologie. W tym celu opracujemy Plan Inwestycyjny dla Zrównoważonej Europy. Będzie on wspierał warte bilion euro projekty w ciągu najbliższej dekady - wyjaśniła von der Leyen.

Drugi filar nowej strategii to według szefowej KE to stworzenie europejskiego prawa klimatycznego. Ma ono zagwarantować że przejście do neutralności klimatycznej będzie nieodwracalne.

Trzeci to założenie, że zmiana klimatyczna musi dotyczyć wszystkich krajów. Von der Leyen zapowiada, że powstanie fundusz pomocy dla tych państw, które do osiągnięcia neutralności klimatycznej mają najdłuższą drogę.

- Jeśli będziemy działać razem, będziemy wtedy działać szybciej. A to leży w interesie wszystkich - zadeklarowała szefowa KE.

A i to nie wszystko. Jej zdaniem po osiągnięciu neutralności klimatycznej przez Europę kolejnym krokiem będzie taka neutralność w skali całego globu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-12-2019

Karol MłotW Niemczech już ku tej zmianie często odbywają się demonstracje, mam taką obawę że przyjdzie normalnym ludziom dodatkowy podatek zapłacić, a Chiny, … Czytaj całość

03-12-2019

maciekNajbardziej przeraża ta "nieodwracalność " od neutralnosci klimatycznej.

03-12-2019

mtom123Jak ma się rozwinąć Afryka bez relatywnie taniej energii węglowej?

Rozwiń komentarze (5)