Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Ofensywa ministra klimatu. Chce dla Polaków więcej energii z OZE

215
Podziel się

Rozwój morskiej energetyki wiatrowej, upowszechnienie odnawialnych źródeł energii wśród odbiorców domowych oraz rozwój programu "Mój Prąd" - to cele, jakie stawia przed sobą minister ds. klimatu Michał Kurtyka.

Minister Mchał Kurtyka chce upowszechnienia OZE wśród Polaków.
Minister Mchał Kurtyka chce upowszechnienia OZE wśród Polaków. (Flicker, Annika Haas (EU2017EE))
bDSfuAbp

Minister Kurtyka stawia sprawę jasno: to Ministerstwo Klimatu będzie się regulacyjnie zajmowało odnawialnymi źródłami energii.

- Odpowiedzialność za rozwój OZE będzie znajdować się w Ministerstwie Klimatu. Jednym z elementów, którym będziemy zarządzać, będzie np. rozwój morskiej energetyki wiatrowej - powiedział PAP Michał Kurtyka.

Jak dodał, "musimy jeszcze dokonać inwentaryzacji, dopiero po niej będzie można powiedzieć, jakie działania w obszarze regulacji zostaną podjęte jako pierwsze".

bDSfuAbr
Zobacz także: Obejrzyj: Zmiany klimatu wpłyną na polskie rolnictwo. Możemy na tym skorzystać

Podkreślał jednak, że głównym celem działalności MK będzie podnoszenie jakości życia obywateli poprzez redukcję emisji, ze szczególnym uwzględnieniem tej emisji, która przyczynia się do zanieczyszczenia powietrza.

- Mamy przed sobą dyskusję na forum europejskim o przyszłości wielu programów finansowych w kontekście perspektywy budżetowej 2021-2027. Chcielibyśmy zmobilizować jak największe środki na podniesienie poziomu życia Polaków - podkreślił.

bDSfuAbx

Jego zdaniem program "Mój Prąd" powinien zostać rozwinięty. Kurtyka zastrzegł, że chodzi o taki rozwój, by te i podobne programy były jak najbardziej przyjazne dla beneficjentów. Minister dodał, że będzie chciał pochylić się nad programem "Czyste Powietrze", ocenić jego funkcjonowanie i zaproponować zmiany, które zwiększą efektywność programu.

Program "Mój Prąd" zakłada dotacje na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych (o mocy od 2 do 10 kW). Budżet programu to 1 mld zł. Dofinansowanie obejmuje do 50 proc. kosztów instalacji i wynosi do 5 tys. zł.

bDSfuAby

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDSfuAbS
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(215)
Heuud
rok temu
Kolejne ściema tego buraczanego rządu.
JANEK
rok temu
ŚREDNI KOSZT FOTOWOLTAICZNEJ INSTALACJI NA JEDEN DOM JEDNORODZINNY WYNOSI 30 TYS. CO NA TO RZĄD???
Slawcze
rok temu
Za 10 tysięcy to sobie można zrobić zasilanie do lampek przed domem a nie 10;kW...
bDSfuAbT
Janeczka
rok temu
To niech jeszcze spowoduje, aby cały koszt instalacji był w kredycie, spłacanym uzyskanym pradem. Tak jak w Niemczech.
semka
rok temu
Dofinansowanie 5000??????? A minister wie ile wynosi koszt założenia paneli na 10 KW??????? To nawet nie 1/4 kosztów!!!
...
Następna strona