Notowania

Ofensywa ministra klimatu. Chce dla Polaków więcej energii z OZE

Rozwój morskiej energetyki wiatrowej, upowszechnienie odnawialnych źródeł energii wśród odbiorców domowych oraz rozwój programu "Mój Prąd" - to cele, jakie stawia przed sobą minister ds. klimatu Michał Kurtyka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Flicker)
Minister Mchał Kurtyka chce upowszechnienia OZE wśród Polaków. (Fot: Annika Haas (EU2017EE))

Minister Kurtyka stawia sprawę jasno: to Ministerstwo Klimatu będzie się regulacyjnie zajmowało odnawialnymi źródłami energii.

- Odpowiedzialność za rozwój OZE będzie znajdować się w Ministerstwie Klimatu. Jednym z elementów, którym będziemy zarządzać, będzie np. rozwój morskiej energetyki wiatrowej - powiedział PAP Michał Kurtyka.

Jak dodał, "musimy jeszcze dokonać inwentaryzacji, dopiero po niej będzie można powiedzieć, jakie działania w obszarze regulacji zostaną podjęte jako pierwsze".

Obejrzyj: Zmiany klimatu wpłyną na polskie rolnictwo. Możemy na tym skorzystać

Podkreślał jednak, że głównym celem działalności MK będzie podnoszenie jakości życia obywateli poprzez redukcję emisji, ze szczególnym uwzględnieniem tej emisji, która przyczynia się do zanieczyszczenia powietrza.

- Mamy przed sobą dyskusję na forum europejskim o przyszłości wielu programów finansowych w kontekście perspektywy budżetowej 2021-2027. Chcielibyśmy zmobilizować jak największe środki na podniesienie poziomu życia Polaków - podkreślił.

Jego zdaniem program "Mój Prąd" powinien zostać rozwinięty. Kurtyka zastrzegł, że chodzi o taki rozwój, by te i podobne programy były jak najbardziej przyjazne dla beneficjentów. Minister dodał, że będzie chciał pochylić się nad programem "Czyste Powietrze", ocenić jego funkcjonowanie i zaproponować zmiany, które zwiększą efektywność programu.

Program "Mój Prąd" zakłada dotacje na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych (o mocy od 2 do 10 kW). Budżet programu to 1 mld zł. Dofinansowanie obejmuje do 50 proc. kosztów instalacji i wynosi do 5 tys. zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: klimat, wiadomości, gospodarka, oze, michał kurtyka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-12-2019

kocham PolskeBrawo PIS!!! brawo M.Morawiecki!!!!!!!!!!! brawo POLSKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

01-12-2019

HeuudKolejne ściema tego buraczanego rządu.

01-12-2019

JANEKŚREDNI KOSZT FOTOWOLTAICZNEJ INSTALACJI NA JEDEN DOM JEDNORODZINNY WYNOSI 30 TYS. CO NA TO RZĄD???

Rozwiń komentarze (214)