Notowania

davos
21.01.2019 11:23

USA: Trump odwołał wyjazd delegacji do Davos. Powodem częściowe zawieszenie funkcjonowania rządu

Trump odwołał wyjazd delegacji USA do Davos na Światowe Forum Ekonomiczne. Swoją decyzję uzasadnił częściowym zawieszeniem funkcjonowania rządu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
USA: Trump odwołał wyjazd delegacji do Davos. Powodem częściowe zawieszenie funkcjonowania rządu

Trump odwołał wyjazd delegacji USA do Davos

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump, odwołał wyjazd amerykańskiej delegacji na Światowe Forum Ekonomiczne w Davos. Jak poinformowała rzeczniczka Białego Domu Sarah Sanders, powodem takiej decyzji jest częściowe zawieszenie funkcjonowania rządu (shutdown).
Trzeba jednak zaznaczyć, że w 2018 roku Donald Trump był w Davos i tym razem początkowo także zamierzał wziąć udział w Forum. Pojawiły się jednak komplikacje w postaci przedłużającej się konfrontacji z Demokratami dotyczącej kwestii finansowania muru na granicy z Meksykiem. We wstępnym planie na czele amerykańskiej delegacji, w zastępstwie prezydenta, mieli stanąć: sekretarz stanu Mike Pompeo, sekretarze skarbu Wilbur Ross i Steven Mnuchin oraz specjalny przedstawiciel rządu USA ds. handlu, Robert Lightizer.

Trump – nie tylko USA zrezygnowały z Davos

W ubiegłym tygodniu Donald Trump odwołał również wyjazd przewodniczącej Izby Reprezentantów Nancy Pelosi do Belgii, Egiptu i Afganistanu. Swoją decyzję tłumaczył wówczas także shutdownem, który twa już 27 dni.
Prezydent Stanów Zjednoczonych nie jest jednak jedynym, który zrezygnował z udziału w tegorocznym Forum. Tą samą decyzję podjął prezydent Francji Emmanuel Macron, który tłumaczył się nadmiarem obowiązków oraz premier Wielkiej Brytanii, Theresa May, zabsorbowana sprawami brexitu.
Przypominamy, że Światowe Forum Ekonomiczne odbywa się w Davos w Szwajcarii. Corocznie bierze w nim udział światowa elita polityczna i ekonomiczna, a w tym roku wydarzenie zaplanowano na 21-25 stycznia.

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz