Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Mikołaj Kunica
|
aktualizacja

Ustalenia money.pl: obrońcom Marka Ch. odmówiono prawa do udziału w przesłuchaniu prezesa NBP

42
Podziel się

Obrońcy oskarżonego o przekroczenie uprawnień byłego szefa KNF nie zostali dopuszczeniu do udziału w przesłuchaniach świadków składających zeznania w jego sprawie - dowiaduje się nieoficjalnie money.pl.

Adam Glapiński był przesłuchiwany przez prokuraturę 3 stycznia
Adam Glapiński był przesłuchiwany przez prokuraturę 3 stycznia (Forum, Arkadiusz Lawrywianiec/FORUM)
bDzitxWZ

Według naszego źródła, prokuratura nie zgodziła się między innymi na to, by obrońcy Marka Ch. mogli przysłuchiwać się zeznaniom, jakie w zeszłym tygodniu złożył w Katowicach prezes NBP, który był promotorem Marka Ch. To między innymi dzięki rekomendacji Adama Glapińskiego Marek Ch. objął prezesurę w Komisji Nadzoru Finansowego.

- To słuszne działanie. Udział obrońców Marka Ch. w przesłuchaniu świadków na tym etapie postępowania mógłby doprowadzić do tego, że świadkowie zeznawaliby w sposób mniej swobodny – komentuje ustalenia money.pl mecenas Roman Giertych, reprezentant Leszka Czarneckiego, który w listopadzie złożył zawiadomienie o próbie popełnienia przestępstwa przez Marka Ch.

- Jako adwokat opowiadam się za udziałem obrońców na każdym etapie postępowaniach, ale czasem zachodzą szczególne okoliczności, które wskazują na potrzebę uniknięcia takiej możliwości. Sądzę, że w tym przypadku mamy do czynienia właśnie z takim przypadkiem – dodaje Roman Giertych.

bDzitxXb

Poprosiliśmy prokurator Ewę Bialik, rzeczniczkę prasową Prokuratury Krajowej, o komentarz w tej sprawie. Poinformowała, że nie ma wiedzy na ten temat, ale zweryfikuje doniesienia.

Zobacz także: Wojciech Kwaśniak: Nie czuję się złym urzędnikiem. Prokuratura powinna do siebie zwrócić stawiane zarzuty

Do aresztu Marek Ch. trafił 27 listopada, po tym jak dwa tygodnie wcześniej "Gazeta Wyborcza" opublikowała nagrania zrobione przez biznesmena Leszka Czarneckiego w marcu podczas rozmowy z Markiem Ch., wówczas szefem Komisji Nadzoru Finansowego. Według właściciela Getin Holdingu, Ch. oferował przychylność wobec jego banków w zamian za 40 mln zł łapówki.

bDzitxXh

Katowicka prokuratura postawiła byłemu szefowi KNF zarzuty przekroczenie uprawnień przez funkcjonariusza publicznego w celu osiągnięcia korzyści osobistej przez inną osobę. Grozi za to od roku do 10 lat więzienia. Były prezes KNF za kratami pozostanie co najmniej do 26 stycznia. W połowie grudnia zeszłego roku sąd nie zgodził się na zwolnienie Marka Ch. Z aresztu, uznając, iż w tej sprawie istnieje możliwość matactwa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDzitxXC
gospodarka polska
wiadomości
KOMENTARZE
(42)
kloch
2 lata temu
Glapa zadzialal, aby chrzan wylazl z paki. Zobaczcie jak to wszystko jest sterowane recznie. Nie wierze w pisowski wymiar...sprawiedliwosci.
eugeniusz
2 lata temu
Świadek Glapiński już powiedział że Marek Cha.jego przyjaciel opuści areszt w tygodniu najbliższym.A Pan prezydent jak mu tam Duda go zaraz ułaskawi.Koniec afery.
hi hi hi
2 lata temu
no to kręcimy lody dalej, im się po prostu to należy
bDzitxXD
Hockey
2 lata temu
Glapińskiemu nic nie zrobią . Ma zbyt dużą wiedzę no i brał udział w przekrętach Kaczyńskiego w FOZZ ,Telegraf ,Ruch ,Art-B/brali od nich kasę na PC?/SKOK itd
sam
2 lata temu
Jeszcze cos chlapną i opozycja bedzi miala uzywanie. Chwile to potrwa a na sanym końcu PiS oglosi: przepraszamy ale ten Ch. to kompletny wariat pod czym podpisza sie tuzy polskiej, pisowskiej psychiatrii. Nie po to zamykanaCh. aby byle kto mial do niego i swiadkow dostep..
...
Następna strona