Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Mateusz Madejski
Mateusz Madejski
|
aktualizacja

Ustalenia money.pl: szykują się poważne roszady w rządzie. Trzech ministrów może odejść

368
Podziel się:

Nawet trzech ministrów może się pożegnać ze swoimi stanowiskami - wynika z nieoficjalnych informacji money.pl. Powód? Nie ze wszystkich ministrów zadowolone jest otoczenie premiera Morawieckiego. - Rekonstrukcja? Jaka rekonstrukcja? - reaguje na pytania rzecznik rządu Piotr Müller.

Premier nie jest zadowolony z pracy niektórych ministrów - wynika z naszych informacji. Sam Morawiecki też ma swoich wrogów w PiS
Premier nie jest zadowolony z pracy niektórych ministrów - wynika z naszych informacji. Sam Morawiecki też ma swoich wrogów w PiS (PAP)
bEDrDbUB

Z naszych ustaleń wynika, że przy ewentualnej rekonstrukcji z rządu mają odejść: minister finansów Tadeusz Kościński, szefowa resortu pracy i polityki społecznej Marlena Maląg oraz minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Skąd te zmiany? Minister finansów mógłby zostać prezesem Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. W programie "Money. To się liczy" Kościński zresztą nie ukrywał, że premier Morawiecki poprosił go, by kandydował na nowe stanowisko. - Czas, żeby Polska pokazała swoją siłę, wykorzystała swój głos - mówił minister.

O dymisji Marleny Maląg mówi się już od jakiegoś czasu. Pojawiają się nieoficjalne informacje, że "resort rodziny się zaciął". A to przecież kluczowe dla PiS ministerstwo, które zajmuje się m.in. dystrybucją środków na program 500+.

bEDrDbUD

Burza wokół publikacji o Dudzie. "W mediach dzieje się coś złego". Obejrzyj wideo:

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika też, że najważniejsze osoby w rządzie nie są zadowolone z pracy minister sportu. Danuta Dmowska-Andrzejuk kieruje resortem od grudnia 2019. - Wcześniej był tam świetny fachowiec, Witold Bańka, ale przeszedł do międzynarodowej agencji antydopingowej. Problem jest taki, że bardzo trudno znaleźć dobrego kandydata na to stanowisko, zwłaszcza w naszym środowisku - słyszymy nieoficjalnie od naszego informatora.

Na giełdzie nazwisk, które mogłyby zastąpić Dmowską-Andrzejuk, pojawia się Kamil Bortniczuk z Porozumienia. "Nic mi na ten temat nie wiadomo" - zaprzecza Bortniczuk w smsie.

bEDrDbUJ

Piotr Müller, rzecznik rządu, mówi nam, że w ogóle nie ma żadnych rozmów o rekonstrukcji. - Naprawdę nie wiem, skąd te plotki, zwłaszcza wokół minister Maląg - przekonuje.

Z kolei Kamil Bortniczuk (poseł reprezentujący Porozumienie Jarosława Gowina w klubie PiS) ocenił w programie "Newsroom" WP we wtorek, że jeśli dojdzie do rekonstrukcji, to za "kilka tygodni". - Tak mi się wydaje. Nie rozmawiałem z nikim. Informacja, która do mnie dotarła w drugim obiegu, mówi o tym, że do rekonstrukcji może dojść na jesieni, a nie teraz - powiedział.

"Spodziewana próba sił"

Nasi rozmówcy przyznają, że trwa próba sił w Zjednoczonej Prawicy. Była ona zresztą spodziewana. Przed wyborami w środowisku zapanował taktyczny pokój, który miał pomóc Andrzejowi Dudzie wygrać reelekcję. Teraz jednak frakcyjne walki przybierają na sile.

bEDrDbUK

Tak odczytywany jest na przykład materiał z "Wiadomości" TVP, wypominający instytucjom kontrolowanym przez Kancelarię Premiera reklamy w prywatnych mediach.

Nasi rozmówcy odczytują to jako atak Jacka Kurskiego, de facto kontrolującego TVP, na premiera Morawieckiego. Konflikt pomiędzy nimi od dawna nie jest tajemnicą.

bEDrDbUL

- Jeśli chodzi o tę kwestię, to Kurski ma tu sojusz ze Zbigniewem Ziobrą. Oboje chętnie by się pozbyli premiera. Zresztą, Mateusz Morawiecki ma wielu wrogów wśród starej gwardii PiS - słyszymy od naszych rozmówców. Dodają jednak, że wygrana Dudy nieco wzmocniła premiera.

- Nie wiem, czy Kurski i Ziobro zdołają odwołać Morawieckiego. Chyba na razie chodzi o to, żeby go po prostu osłabić - mówi nasz rozmówca z rządowych kręgów.

Za "nieczystą grę" nasi rozmówcy uważają też plotki, które pojawiły się ostatnio w mediach społecznościowych. Sugerowano, że mąż wicepremier Emilewicz został zatrzymany przez ABW. Sama Jadwiga Emilewicz szybko zdementowała te doniesienia i zapowiedziała kroki prawne.

- Widać, że ktoś próbuje ją osłabić. Czemu? Może to oznaczać, że jej pozycja rośnie i w nowym rozdaniu będzie miała więcej do powiedzenia - komentują nasi rozmówcy.

bEDrDbUM

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bEDrDbVe
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(368)
Morawiecki na...
rok temu
będzie pełny sukces.
max
rok temu
Panie Premierze, w pierwszej kolejności od Rządu , należy odsunąć liliputa , który sypia z kotem. Ten człowiek, powoduje osłabienie Polski w kraju i na Świecie.Pozdrawiam.
jaja
rok temu
a co z ministrem propagandy i prawdy objawionej?? pewnie ze zostanie i jeszcze mu ministerstwo powiesza 100 krotnie
bEDrDbVf
zlotowka
rok temu
minister of FINANSOW??? jeszcze go nikt nie poznal a juz odchodzi???
Jarek4
rok temu
Resort rodzinny faktycznie się zaciął więc zmiana Pani Marleny Maląg jest tutaj uzasadniona, myślę że te decyzje są dobre, zmiany na lepsze zdecydowanie.
...
Następna strona