Notowania

Ustawa o 500+ dla niepełnosprawnych będzie przyjęta jak najszybciej – zapewnia Morawiecki

Chcemy jak najszybciej procedować projekt ustawy w sprawie 500 zł dla niepełnosprawnych - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Twitter KPRM)
(Fot: Twitter KPRM)

- Przygotowaliśmy ustawę, która ma zapewnić dodatkowe wsparcie dla osób, które skończyły 18. rok życia, które nie mają emerytury, które są całkowicie pozbawione możliwości samodzielnego funkcjonowania – powiedział premier na konferencji prasowej po posiedzeniu Rady Ministrów, o czym informuje PAP.

Podkreślił, że rząd chce jak najszybciej procedować projekt ustawy w tej sprawie.

- Chcemy doprowadzić do takiej sytuacji, w której jak najszybciej, być może jeszcze we wrześniu lub na początku października (…) przyjęte zostały odpowiednie regulacje prawne i żeby można było rozpocząć wypłaty dla tych osób, które są najbardziej pokrzywdzone przez los, przez stopień swojej niepełnosprawności - powiedział szef rządu.

Sasin o 500+ dla niepełnosprawnych: "wypłaty ruszą po wakacjach"
500+ dla niepełnosprawnych najpóźniej od października. Jacek Sasin podaje termin

Obejrzyj: UE krytykuje 500+. "Nikt nie rezygnuje z pracy dla pięciuset złotych"

Szef Rady Ministrów wskazał, że dodatek początkowo będzie przyznawany dwóm grupom "najbardziej pokrzywdzonych osób, które obejmą ok. 500 tys. osób".

- Następnie też pewne kolejne osoby z kolejnych grup, które mają orzeczone niepełnosprawności, będą również przechodziły przez ten proces tak, żeby uniknąć nadużyć, ale jednocześnie, żeby z jednej strony spełnić zadość postulatom, które z tych środowisk płyną, a z drugiej strony, żeby wypełnić podstawowe funkcje państwa, żeby dzielić się owocami wzrostu gospodarczego - powiedział premier.

500+ dla niepełnosprawnych. Projekt się tworzy, ale nie wiadomo, kiedy będą wypłaty
Nowa minister rodziny bierze się do pracy. Na początek 500+ dla niepełnosprawnych

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-06-2019

POLAKza to wszystko ZAPŁACI...z podatku za to że kupuje - z podatku za to że sprzedaje - z podatku za to że pracuje...i z podatku za to że pobiera … Czytaj całość

18-06-2019

HkhSuper!!! W końcu rząd, który dba o ludzi. I co Tusku???

18-06-2019

suweren 54Pali im się grunt pod nogami,obiecują wszystko,jak niepełnosprawni protestowali w Sejmie,nikt się nimi nie zajął a właścicielka broszek pojechała na … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (189)