Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRO
|
aktualizacja

Ustawa okołobudżetowa na rok 2021 tylko z poparciem klubu PiS. Trafi do komisji sejmowej

330
Podziel się:

Tylko KP Prawo i Sprawiedliwość poparło projekt tzw. ustawy okołobudżetowej na rok 2021. Sprzeciw wobec projektu wyraziła wspólnie cała opozycja. W trakcie pierwszego czytania pojawił się również wniosek o odrzucenie ustawy w całości.

Ustawa okołobudżetowa na rok 2021 tylko z poparciem klubu PiS. Trafi do komisji sejmowej
Poseł PiS Henryk Kowalczyk na sali obrad podczas pierwszego czytania projektu ustawy budżetowej na rok 2021. (PAP, PAP/Wojciech Olkuśnik, Wojciech Olkuœnik)

Za wnioskiem KO o odrzucenie projektu okołobudżetowej głosowało 174 posłów, 232 było przeciwnych, a 47 wstrzymało się od głosu. Teraz nad projektem pracować będzie sejmowa komisja finansów.

Projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na rok 2021, czyli tzw. ustawy okołobudżetowej zakłada, że zamrożone zostaną - na obecnym poziomie - wynagrodzenia w jednostkach i podmiotach sektora finansów publicznych.

Na podwyżki w 2021 roku nie mają co liczyć również: sędziowie, prokuratory, asesorowie, referendarze sądowi, sędziowie oraz prokuratorzy w stanie spoczynku.

Zobacz także: Zobacz: Spółki komandytowe objęte CIT-em. Wymowny komentarz eksperta

Projekt zakłada również zmiany w zasadach dotyczących naliczania nagród uznaniowych. Oprócz funduszu nagród możliwe będzie także przyznawanie nagród za szczególne osiągnięcia czy zachowania. Nagrody takie będą przyznawane ze środków będących w dyspozycji kierowników jednostek w funduszu wynagrodzeń, a które z przyczyn obiektywnych nie zostały wydatkowane.

Zgodnie z projektem podniesiony zostanie również limit wydatków niezbędnych do realizacji ustawy o Karcie Dużej Rodziny. Zwiększone będzie również dofinansowanie jednostek samorządu terytorialnego w zakresie wychowania przedszkolnego, a także w kwestiach zakupu szczepionek do przeprowadzenia obowiązkowych szczepień.

W projekcie przewidziano umorzenie pożyczki udzielonej Funduszowi Solidarnościowemu z Funduszu Rezerwy Demograficznej w 2019 roku oraz umorzenie pożyczki udzielonej Państwowemu Gospodarstwu Wodnemu Wody Polskie.

W imieniu klubu PiS poseł Henryk Kowalczyk zadeklarował poparcie dla - jak sam to określił - "koniecznych rozwiązań", znajdujących się w projekcie. - Zamrożenie płac jest naturalną konsekwencją sytuacji, w której się znajdujemy - oświadczył.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(330)
logiczny
4 lata temu
Doskonale rozumieją, że bez 500+ są niczym .
Stan
4 lata temu
Jeeezuuu!!!! Miesiąc temu czy dwa podnieśli sobie pensje!!!! Wyborcy PiS czy Wy tego nie widzicie????
g29
4 lata temu
Czyli furtka typu nagrody dla SWOICH oczywiście zostanie szeroko otwarta. Natomiast inni muszą obejść się smakiem. Cóż za hipokryzja , czy wy macie ludzi za naiwnych i nie wiedzących co chcecie zrobić.
Urzędnik
4 lata temu
A może nauczycielom niech zamrożą?????
tttyyy
4 lata temu
a uzyskane oszczędności pójdą na propagandę PISową w TV - co zresztą w blasku fleszy podpisze Adrian
...
Następna strona