Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|
aktualizacja

Via Carpatia. Rozpoczyna się budowa kolejnego odcinak S19

116
Podziel się:

- To kręgosłup komunikacyjny Inicjatywy Trójmorza - tak określił budowę kolejnego odcinka S19 Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury.

Rozpoczyna się budowa kolejnego odcinka szlaku Via Carpatia.
Rozpoczyna się budowa kolejnego odcinka szlaku Via Carpatia. (Materiały prasowe)

- Dzisiaj rozpoczyna się budowa kolejnego odcinka szlaku Via Carpatia - zapowiedział minister Andrzej Adamczyk. Jesteśmy zdeterminowani, aby doprowadzić do szczęśliwego końca proces budowy tego ważnego szlaku drogowego.

W piątek miało miejsce symboliczne wbicie łopaty na budowie węzła Nisko - Podgórze. To trzeci z sześciu odcinków w województwie podkarpackim, na którym rozpoczęły się już prace budowlane.

Powstać ma 11,5 km dwujezdniowej ekspresówki z pasami awaryjnymi i rezerwą miejsca pod trzeci pas ruchu. Inwestycja obejmuje również drogi poprzeczne i dojazdowe umożliwią połączenie z istniejącą siecią dróg.

Jak zapewnia GDDKiA, powstaną także urządzenia ochrony środowiska: ekrany akustyczne, urządzenia podczyszczania wód opadowych, ogrodzenia, przejścia dla zwierząt oraz pasy zieleni.

W ramach prac wykonane zostaną także obiekty inżynierskie: 5 wiaduktów drogowych, 3 przejścia dla zwierząt górą, 3 przejścia dla zwierząt dołem, 9 przepustów ekologicznych.

W Polsce szlak Via Carpatia będzie miał długość ponad 700 km i będzie przebiegał przez województwa podlaskie, mazowieckie, lubelskie i podkarpackie. Połączy, wzdłuż wschodniej granicy naszego kraju, państwa bałtyckie z południem Europy, tworząc nowy korytarz transportowy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(116)
lublinianka
4 lata temu
Lublin Węglin a nie Wędlin
Ziomal
4 lata temu
SWOJAK..Lecz się na nogi......bo na głowę to już zapóżno
jarek
4 lata temu
Chciałbym zobaczyć grafikę z autostradami i esówkami wybudowanymi w latach 2008-2015 oraz 2016-2020. Miałbym wyrażny argument na dyskusję z pokemonami.
v-ce prezes
4 lata temu
Ważniejszą trasę z Lubelszczyzny na zachód czyli S 12 blokuje "układ radomski". Powiązany jest on z obecna ekipą rządową. Nawet prezes nic nie może zdziałać by ten układ rozbić.
no tak
4 lata temu
dzięki dofinansowaniom z UE bez tego Polskę nie byłoby stać. Ściągalność VAT to stale kilka %
...
Następna strona