Notowania

Via Carpatia. Rozpoczyna się budowa kolejnego odcinak S19

- To kręgosłup komunikacyjny Inicjatywy Trójmorza - tak określił budowę kolejnego odcinka S19 Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)
Rozpoczyna się budowa kolejnego odcinka szlaku Via Carpatia.

- Dzisiaj rozpoczyna się budowa kolejnego odcinka szlaku Via Carpatia - zapowiedział minister Andrzej Adamczyk. Jesteśmy zdeterminowani, aby doprowadzić do szczęśliwego końca proces budowy tego ważnego szlaku drogowego.

W piątek miało miejsce symboliczne wbicie łopaty na budowie węzła Nisko - Podgórze. To trzeci z sześciu odcinków w województwie podkarpackim, na którym rozpoczęły się już prace budowlane.

Powstać ma 11,5 km dwujezdniowej ekspresówki z pasami awaryjnymi i rezerwą miejsca pod trzeci pas ruchu. Inwestycja obejmuje również drogi poprzeczne i dojazdowe umożliwią połączenie z istniejącą siecią dróg.

Jak zapewnia GDDKiA, powstaną także urządzenia ochrony środowiska: ekrany akustyczne, urządzenia podczyszczania wód opadowych, ogrodzenia, przejścia dla zwierząt oraz pasy zieleni.

W ramach prac wykonane zostaną także obiekty inżynierskie: 5 wiaduktów drogowych, 3 przejścia dla zwierząt górą, 3 przejścia dla zwierząt dołem, 9 przepustów ekologicznych.

(Ministersto Infrastruktury)
(Fot: Ministersto Infrastruktury)

W Polsce szlak Via Carpatia będzie miał długość ponad 700 km i będzie przebiegał przez województwa podlaskie, mazowieckie, lubelskie i podkarpackie. Połączy, wzdłuż wschodniej granicy naszego kraju, państwa bałtyckie z południem Europy, tworząc nowy korytarz transportowy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-02-2020

ApaczBudować i nie dawać się gospodarczo Niemcom i Francji. Otworzyć Bałtyk na cały świat, a nie tylko porty z Morza Północnego mają przywileje...

21-02-2020

j23mieszkam w lubelskim i jestem szczesliwy ze buduja autostrade nareszcie polczenie ze swiatem

22-02-2020

swojakGdyby PO rządziła nadal, to zamiast drogi szybkiego ruchu wybudowali by za Wisłą mur, aby odgrodzić POlskię A od Polski B

Rozwiń komentarze (116)