Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Via Carpatia. Rozpoczyna się budowa kolejnego odcinak S19

116
Podziel się

- To kręgosłup komunikacyjny Inicjatywy Trójmorza - tak określił budowę kolejnego odcinka S19 Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury.

Rozpoczyna się budowa kolejnego odcinka szlaku Via Carpatia.
Rozpoczyna się budowa kolejnego odcinka szlaku Via Carpatia. (Materiały prasowe)
bDIlLxNN

- Dzisiaj rozpoczyna się budowa kolejnego odcinka szlaku Via Carpatia - zapowiedział minister Andrzej Adamczyk. Jesteśmy zdeterminowani, aby doprowadzić do szczęśliwego końca proces budowy tego ważnego szlaku drogowego.

W piątek miało miejsce symboliczne wbicie łopaty na budowie węzła Nisko - Podgórze. To trzeci z sześciu odcinków w województwie podkarpackim, na którym rozpoczęły się już prace budowlane.

bDIlLxNP

Powstać ma 11,5 km dwujezdniowej ekspresówki z pasami awaryjnymi i rezerwą miejsca pod trzeci pas ruchu. Inwestycja obejmuje również drogi poprzeczne i dojazdowe umożliwią połączenie z istniejącą siecią dróg.

Jak zapewnia GDDKiA, powstaną także urządzenia ochrony środowiska: ekrany akustyczne, urządzenia podczyszczania wód opadowych, ogrodzenia, przejścia dla zwierząt oraz pasy zieleni.

W ramach prac wykonane zostaną także obiekty inżynierskie: 5 wiaduktów drogowych, 3 przejścia dla zwierząt górą, 3 przejścia dla zwierząt dołem, 9 przepustów ekologicznych.

bDIlLxNV

W Polsce szlak Via Carpatia będzie miał długość ponad 700 km i będzie przebiegał przez województwa podlaskie, mazowieckie, lubelskie i podkarpackie. Połączy, wzdłuż wschodniej granicy naszego kraju, państwa bałtyckie z południem Europy, tworząc nowy korytarz transportowy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl

bDIlLxOq
KOMENTARZE
(116)
Apacz
rok temu
Budować i nie dawać się gospodarczo Niemcom i Francji. Otworzyć Bałtyk na cały świat, a nie tylko porty z Morza Północnego mają przywileje...
j23
rok temu
mieszkam w lubelskim i jestem szczesliwy ze buduja autostrade nareszcie polczenie ze swiatem
Pawciu
rok temu
Brawo !budowac,przekopywać,rozwijać, dążyć do niezaleznosci...
bDIlLxOr
Paolo
rok temu
Polska B ma szansę powstać z kolan. Oby jak najszybciej.
Set
rok temu
jestem ze Śląska ale wiem jak ważna jest ta trasa dla Polski wschodniej. Ta budowa jest kluczowa dla całego kraju. A jak wyglada Carpatia w innych krajach ? Czy prace idą pełna para jak u nas ?
...
Następna strona