Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W czasie pandemii kupujemy na raty

1
Podziel się

Odkąd wybuchła pandemia koronawirusa wzrosła sprzedaż ratalna. Najchętniej kupujemy rowery i sprzęt AGD - wynika z analizy Santander Consumer Banku.

W czasie pandemii rośnie liczba zakupów na raty.
W czasie pandemii rośnie liczba zakupów na raty. (Getty Images, Michal Majchrzak , EyeEm)
bEpxOPnV

Odkąd wprowadzono ograniczenia w działaniu sklepów stacjonarnych Polacy zaczęli częściej kupować przez internet.

Również na raty. Jak podaje Santander, większość zakupów ratalnych była robiona właśnie online.

Największą popularnością cieszy się sprzęt AGD. Na przełomie kwietnia i maja przez internet zawarto 394 proc. umów tego typu, niż w zeszłym roku.

bEpxOPnX

Popularne są też zakupy rowerów - 261 proc. więcej, niż rok wcześniej.

– E-commerce skorzystał na czasowym ograniczeniu w funkcjonowaniu sklepów stacjonarnych. Odnotowaliśmy wyraźny wzrost sprzedaży ratalnej online na przełomie kwietnia i maja względem analogicznego okresu ubiegłego roku, zwłaszcza w przypadku rowerów i kuchennego AGD – mówi Agnieszka Kociemska, zastępczyni dyrektora Pionu Kredytów Konsumenckich Santander Consumer Banku, cytowana przez "Wiadomości Handlowe". – Ma to związek ze zmianą przyzwyczajeń podczas pandemii. Po wprowadzeniu zakazu korzystania z rowerów miejskich i zamknięciu siłowni, Polacy zaczęli kupować własny sprzęt, żeby bezpiecznie poruszać się po mieście, dojechać do pracy, ale także utrzymać formę. Podobnie w przypadku sprzętu kuchennego: przeniesienie się wielu firm na pracę zdalną i zmiana modelu pracy restauracji sprawiła, że zaczęliśmy częściej przygotowywać posiłki samodzielnie

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEpxOPoy
KOMENTARZE
(1)
Edek
rok temu
Te rowery są nie do jazdy tylko do pchania psuje się wszystko