Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
KRWL
|

W Izraelu niezaszczepieni nauczyciele nie dostaną wypłaty. Radykalny krok rządu

354
Podziel się:

Niezaszczepieni nauczyciele w Izraelu nie będą mogli pracować i nie będą pobierać pensji w trakcie nieobecności w pracy. Izraelczycy zaostrzają walkę z COVID-19. Natomiast w Portugalii rząd decyduje się na znoszenie limitów i obowiązków paszportów covidowych.

W Izraelu niezaszczepieni nauczyciele nie dostaną wypłaty. Radykalny krok rządu
covid szczepienie szczepienia certyfikat qr paszport covidowy (Materiały WP, Adobe)
bEKkpSPp

Niezaszczepieni nauczyciele w Izraelu nie będą mogli od 3 października pracować w szkolnych pomieszczeniach. Nie będą mogli też otrzymywać w takim wypadku pensji. Zielony certyfikat (tak nazywany jest paszport covidowy w tym kraju) jest wymagany od nauczycieli od 2 września, czyli od początku roku szkolnego. Ale jak dotąd osoby, które go nie posiadały, nadal otrzymywały pensję, informuje "Times of Israel".

Nie ma szczepień nie ma wypłaty

Brak zielonego certyfikatu będzie uznawany za powód nieusprawiedliwionej nieobecności w pracy i nie będzie pozwalał na podjęcie zdalnego nauczania. Za czas takiej absencji nauczyciele nie otrzymają wypłaty. Tak zdecydował izraelski rząd.

bEKkpSPr

Szef Stowarzyszenia Nauczycieli Szkół Średnich Ran Erez popiera obowiązek posiadania certyfikatu, ale jest za odbieraniem nauczycielom możliwości zarabiania dzięki telepracy. Erez chce, żeby niezaszczepieni nauczyciele mogli prowadzić zajęcia zdalnie.

Zobacz także: Zbigniew Jakubas o swoim szczepieniu: ominąłem pierwszy termin

Od początku września dzieci chodzące do przedszkoli i uczniowie są proszone o przedstawienie deklaracji od rodziców, która potwierdzi, że zbadali oni w domu swoje pociechy i są one w pełni zdrowe. Dzieci, które otrzymały pozytywny wynik testu antygenowego, są kierowane na dodatkowy i dokładniejszy test na obecność koronawirusa metodą PCR.

bEKkpSPx

Rodzice wszystkich niezaszczepionych dzieci zachęcani są do przeprowadzenia w domu testu antygenowego.

W Portugalii wielkie luzowanie

Natomiast rząd Portugalii ogłosił w czwartek likwidację od października nakazu pokazywania certyfikatów covidowych w placówkach gastronomicznych. Dodatkowo również od 1 października przestanie obowiązywać nakaz ograniczania liczby gości w restauracjach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKkpSPS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(354)
Adcom
4 tyg. temu
Izrael nigdy nie będzie państwem. Całe szczęście że sami sobie stworzyli ten holocaust. Nie będzie trzeba drugiego adolfa by dokończył dzieła. Jak podczas wojny Żydzi odpowiadali za masowe mordy tak i teraz odpowiadają.
Aga
4 tyg. temu
ciekawe, bo jak wcześniej podawali to jako jedne z Państw na świecie mieli prawie całe społeczeństwo zaszepione, teraz okazuje sie że jednak nie,
Aronem
4 tyg. temu
Oni w tym Izraelu są tak mądrzy, że nie muszą się uczyć więc pod pozorem Covid-19 zwalniają nauczycieli.
bEKkpSPT
Zciviv
4 tyg. temu
W totalitarnym państwie totalitarne zasady reżimu
Dana
4 tyg. temu
Brawo Izrael.U nas będzie tak samo,mam nadzieję.
...
Następna strona