Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KB
|

COVID-19. Niemcy podkręcają śrubę niezaszczepionym

251
Podziel się:

Koronawirus. Od poniedziałku w całych Niemczech w zamkniętych przestrzeniach publicznych mogą przebywać tylko posiadacze paszportów covidowych.

COVID-19. Niemcy podkręcają śrubę niezaszczepionym
11 października skończą się w Niemczech bezpłatne testy na obecność koronawirusa. Niezaszczepieni, którzy będą chcieli skorzystać z restauracji lub hotelu będą musieli już płacić z własnej kieszeni (Getty Images, Pool)

Od poniedziałku w całych Niemczech obowiązuje tzw. zasada 3G (Geimpfte, Genesene, Getestete, pol. zaszczepiony, wyleczony, przetestowany). Oznacza ona, że każdy, kto przebywa w publicznie dostępnych pomieszczeniach zamkniętych, musi być zaszczepiony, wyleczony lub przedstawić negatywny test na obecność koronawirusa.

Obowiązek testowania dotyczy wizyt w restauracjach, kinach, salonach fryzjerskich, siłowniach, basenach i halach sportowych, odwiedzin w szpitalach, ośrodkach rehabilitacyjnych oraz domach opieki i uczestników imprez.

Także ci, którzy zatrzymują się w hotelach, muszą przedstawić negatywny wynik testu. Należy go powtarzać co trzeci dzień pobytu.

Zobacz także: Czwarta fala koronawirusa. Szef sprawdzi, czy jesteś zaszczepiony? „Wiedza nie zaszkodzi”

Istnieją wyjątki, na przykład dla uczniów, którzy są regularnie testowani i dla małych dzieci.

Kraje związkowe mogą zawiesić obowiązywanie tych zasad, kiedy siedmiodniowa zapadalność w danym landzie utrzymuje się na stałym poziomie poniżej 35 nowych zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców w ciągu tygodnia.

Nadal obowiązkiem każdego, bez względu na to, czy jest zaszczepiony, wyleczony czy przebadany, jest zachowanie dystansu i noszenie maseczek podczas zakupów i w środkach transportu publicznego.

Od 11 października skończą się bezpłatne testy na obecność koronawirusa, które teraz można bez problemu zrobić w wielu miejscach.

Namioty testowe ustawiane są m.in. w pobliżu kin i restauracji i bardzo wiele osób korzysta z tej oferty.

Rządy federalny i rządy krajów związkowych uzgodniły zakończenie bezpłatnego testowania, ponieważ każdy w Niemczech może teraz bez problemu się zaszczepić.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(251)
FREEDOM
2 lata temu
Hail Hail Hail! W końcu Niemcy wracają na właściwe sobie tory...
dddd
2 lata temu
O co chodzi? O pieniądze! Od 11 października skończą się bezpłatne testy na obecność koronawirusa, które teraz można bez problemu zrobić w wielu miejscach.
dddd
2 lata temu
Od 11 października skończą się bezpłatne testy na obecność koronawirusa, które teraz można bez problemu zrobić w wielu miejscach.
vinotu
2 lata temu
I tu widac ogromna pusta przestrzen po Dr. Mengele! Juz nawet Reich sobie z tym nie radzi!
baba
2 lata temu
26 wrzesnia sa wybory, i mam nadzieje pożegnamy tych coronatalibanow na zawsze
...
Następna strona