Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
KRWL
|

W Malezji kwitnie handel ludźmi. Aktywiści apelują do USA w sprawie firmy Goodyear

2
Podziel się:

Organizacje walczące z handlem ludźmi apelują do USA w sprawie firmy Goodyear. Według aktywistów w malezyjskim oddziale tej firmy ma dochodzić do nadużyć, w tym znęcania się nad pracownikami.

W Malezji kwitnie handel ludźmi. Aktywiści apelują do USA w sprawie firmy Goodyear
Aktywiści apelują do władz USA w sprawie firmy Goodyear (Adobe Stock)
bEDICrSd

Organizacja Liberty Shared w czerwcu złożyła petycję do amerykańskich władz celnych. Wiedzę czerpała z pozwów sądowych i raportów policyjnych składanych przez pracowników migracyjnych.

- Warunki i traktowanie, jakiego doświadczyli pracownicy (w Malezji), wydają się odpowiadać wskaźnikom Międzynarodowej Organizacji Pracy dotyczącym pracy przymusowej – powiedział Reutersowi dyrektor zarządzający Liberty Shared Duncan Jepson.

Goodyear poinformował, że nic nie wie o żadnej petycji w tej sprawie. Natomiast MOP nie odpowiedziała od razu Reuterowi na prośbę o komentarz.

bEDICrSf
Zobacz także: Remont A2. Będą wielkie utrudnienia. Wiemy kiedy

Malezja, w której zatrudnione są miliony zagranicznych pracowników, w lipcu otrzymała najgorszą ocenę w corocznym raporcie USA na temat handlu ludźmi.

Podobne petycje do amerykańskich służb celnych dotyczą m.in. producenta oleju palmowego SimeDarbyPlantation. W przypadku tej firmy udało się zablokować import jej produktów do USA.

bEDICrSl

W maju malezyjska filia Goodyear została wezwana przez sąd przemysłowy do wypłacenia zaległych wynagrodzeń zagranicznym pracownikom i przestrzegania układu zbiorowego po pozwaniu przez kilkudziesięciu pracowników o niewypłacone wynagrodzenia i bezprawne nadgodziny.

Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDICrSG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(2)
.Xx
2 miesiące temu
Zwykły robotnik się nie liczy , najważniejsze są zyski elit finansowych. Reszta niech tyra jak powiedział klasyk : za ,,miskę ryżu"!
Bo bo
2 miesiące temu
Tylko w Malezji nie wolno?