Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
ANA
|

W pierwszym kwartale prawie milion Polaków posiadało pracę, ale jej nie wykonywało

5
Podziel się:

W pierwszym kwartale 2021 roku 994 tys. osób posiadało pracę, ale jej nie wykonywało w badanym tygodniu, co stanowiło 6 proc. ogółu pracujących, podał w poniedziałek Główny Urząd Statystyczny.

W pierwszym kwartale prawie milion Polaków posiadało pracę, ale jej nie wykonywało
W domu, zwykle lub czasami, pracował w pierwszym kwartale co piąty pracujący (Adobe Stock)

Wśród 994 tys. osób, które posiadały pracę, ale jej nie wykonywały, prawie jedna czwarta (235 tys.) wskazała, że miało to bezpośredni związek z pandemią COVID-19.

Ze wspomnianej grupy 235 tys. osób, 80 tys. stanowiły osoby, które jako przyczynę niewykonywania pracy w badanym tygodniu podały chorobę własną. Równie liczną grupę (80 tys.) stanowiły osoby, które wskazały na przerwę w działalności zakładu pracy bezpośrednio związaną z pandemią.

W domu, zwykle lub czasami, pracował w pierwszym kwartale co piąty pracujący. Taka organizacja pracy dla zdecydowanej większości miała bezpośredni związek z pandemią

Zobacz także: Obniżona stawka ryczałtu w Polskim Ładzie. Skorzystają pielęgniarki, pracownicy IT i prawnicy

Według GUS, w pierwszym kwartale liczba osób wykonujących swoją pracę w domu, zwykle lub czasami, wyniosła 3,22 mln, co stanowiło 19,6 proc. wszystkich pracujących.

Wśród tej zbiorowości 2 mln osób (czyli 62 proc.) pracowało w domu z powodu sytuacji związanej z pandemią COVID-19.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
gospodarka
rynek pracy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(5)
Blanka
3 lata temu
Ja widzę plagę zwolnień L4, gdzie =pacjent= i lekarz współpracują w symulowaniu choroby. To widać gołym okiem ale ZUS nic z tym nie robi.
Koneser
3 lata temu
Fajna ta pracownica warsztatu na zdjęciu ...
gwg
3 lata temu
Pod względem finansowym jesteśmy warci tyle, ile potrafimy zarobić. Gdy nasza praca ma wartość dla pracodawcy (i klientów), w końcu nas ktoś zatrudni i dobrze zapłaci. A jeśli nie, a rzeczywiście możemy coś zaoferować, coś potrafimy, to sami założymy firmę i zarobimy na siebie. Nie trzeba wyjeżdżać. Ludzie powinni zrozumieć, że niemal wszystko zależy od nich samych. Nie od rządu czy kraju, w którym żyją itp. Musimy po prostu patrzeć na siebie i brać się do roboty, uczyć się i rozwijać umiejętności, za które inni chcą płacić, a efekty przyjdą. Leżenie na kanapie i czekanie, aż ktoś coś dla nas zrobi, niewiele daje. Słyszeliście o ksią.ż ce pt. Co robic, by zawsze mieć pracę i więcej zarabiac.? Kilka zmian może zrobić wielką różnicę..
miki
3 lata temu
tak pis zwalczył bezrobocie xD
victor
3 lata temu
Czy to znaczy, ze byli tak zapracowani, ze taczki nie mieli czas zalodowac czy moze chodzi o to, ze palcili ZUS?