Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. MWL
|

W Singapurze zaszczepiło się 87 proc. populacji. Osoby niezaszczepione nie będą mogły już przychodzić do pracy

137
Podziel się:

Osoby niezaszczepione przeciw COVID-19 w Singapurze nie będą już mogły przychodzić do pracy, nawet z ujemnym wynikiem badania na koronawirusa; osoby po pierwszej dawce mają czas do końca stycznia 2022 r. na przyjęcie drugiej – poinformowały w poniedziałek tamtejsze media. Singapurskie ministerstwo zdrowia uzasadnia to troską o miejsca pracy.

W Singapurze zaszczepiło się 87 proc. populacji. Osoby niezaszczepione nie będą mogły już przychodzić do pracy
Singapur wprowadza ostre zasady: bez szczepienia nie ma przychodzenia do pracy. (Adobe Stock, Richard Whitcombe)
"Ta zmiana pomoże chronić niezaszczepione osoby i stworzyć bezpieczniejsze miejsca pracy dla wszystkich" – uzasadniło singapurskie ministerstwo zdrowia w komunikacie, cytowanym przez stację CNA.

Dwie dawki szczepionek przeciw COVID-19 przyjęło w Singapurze już 96 proc. osób zakwalifikowanych do szczepień, czyli będących w wieku 12 lat i starszych. Odpowiada to 87 proc. całej ludności kraju - wynika z oficjalnych danych.

Zobacz także: MTSL_rozmowa z Piotrem Dardzińskim, Prezesem Sieci Badawczej Łukasiewicz

Singapur wprowadza surowe restrykcje dla niezaszczepionych

Singapurski resort zdrowia informował w październiku, że w 2022 r. osoby niezaszczepione nie będą miały wstępu do miejsc pracy, chyba że na podstawie ujemnego wyniku testu. Z tej możliwości jednak zrezygnowano "po analizie i dyskusjach z partnerami" – podano.

Zgodnie z tą decyzją osoby niezaszczepione nie będą mogły przychodzić do pracy od 15 stycznia. Ci, którzy przyjęli tylko jedną dawkę szczepionki, będą początkowo wpuszczani do miejsc pracy na podstawie ujemnego testu, ale do końca stycznia powinni przyjąć drugą dawkę.

Od 1 lutego 2022 r. szczepienie przeciw COVID-19 będzie też warunkiem koniecznym do otrzymania długoterminowego pozwolenia na pobyt lub pracę w Singapurze, a także statusu stałego rezydenta tego kraju. Dotyczy to również osób starających się o odnowienie przyznanych wcześniej pozwoleń.

Przy składaniu wniosków pracodawcy będą musieli zadeklarować, że pracownicy i ich krewni są w pełni zaszczepieni w chwili wjazdu do Singapuru. Osoby bez odpowiednich certyfikatów nie będą wpuszczane do samolotów i statków zmierzających do tego kraju. Po przybyciu do Singapuru będą musiały złożyć dokumenty w stosownych urzędach i przejść testy serologiczne potwierdzające szczepienie.

Jeśli wynik takiego testu będzie ujemny, dana osoba będzie musiała przyjąć pełen cykl szczepienia w Singapurze, a w przeciwnym razie grozić jej będzie wycofanie pozwoleń – przekazało ministerstwo zdrowia.

Obowiązek szczepienia nie dotyczy dzieci do 12. roku życia i osób z potwierdzonymi przeciwwskazaniami medycznymi, a osoby w wieku 12-18 lat, o ile nie są zaszczepione, będą musiały się zobowiązać do przyjęcia szczepionek w Singapurze.

Tysiące ofert pracy. Sprawdź i znajdź wymarzoną dla siebie pracę już dziś!
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(137)
Matieu
2 lata temu
Orwellowski świat zaczyna stopniowo funkcjonować na naszych oczach.
racja
2 lata temu
Nie denerwujcie się na Szczepanów -oni już wiedzą co sobie zrobili a jeszcze wiele emocji przed nimi ,dali się wkręcić za hulajnogę -ale czasu już nie cofną
midkar
2 lata temu
"Szczepionek" nie wprowadzono po to żeby wyleczyć Covida,tylko Covida wprowadzono po to by móc podawać "szczepionki".
midkar
2 lata temu
przeczytajcie na BIT-CHUTE .Ostatnia prosta pt .Wojna przeciwko ludzkości. napisy pl.
Jack
2 lata temu
To jest dopiero przekręt i oszustwo stulecia. Niedługo podobnie będzie w Niemczech. Ludzie powinni wyjść na ulice i pogonic zdrajców
...
Następna strona