Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W tym roku nie trzeba składać kolejnego wniosku o 500+

210
Podziel się

W tym roku nie trzeba składać kolejnego wniosku o przyznanie świadczenia w ramach programu "Rodzina 500+". Wniosek złożony w ubiegłym roku zakłada wypłatę środków do końca maja 2021 r. – poinformowała minister rodziny Marlena Maląg.

Świadczenie 500+: wniosek złożony w ubiegłym roku zakłada wypłatę środków do końca maja 2021 r.
Świadczenie 500+: wniosek złożony w ubiegłym roku zakłada wypłatę środków do końca maja 2021 r. (KPRM)
bErVyXLV

Dotychczas 1 lipca był dniem, w którym rozpoczynał się nabór wniosków o świadczenia wychowawcze w ramach programu "Rodzina 500+ ". W tym roku będzie inaczej: rodzice nie muszą składać od lipca wniosków na nowy okres świadczeniowy.

- W oparciu o wnioski składane w ubiegłym roku, czyli od 1 lipca 2019 r., świadczenia zostały przyznane aż do 31 maja 2021 r. - tłumaczy szefowa MRPiPS Marlena Maląg, cytowana przez PAP.

bErVyXLX

Z kolei rodzice i opiekunowie, którzy do tej pory nie pobierali świadczenia, mogą przystąpić do programu składając odpowiedni wniosek np. za pośrednictwem portalu Emp@tia, Platformy Usług Elektronicznych ZUS czy bankowości elektronicznej.

Zobacz także: Obejrzyj: Program 500+ pozostaje. "Na polityce rodzinnej nie oszczędzamy"

Jak wskazuje szefowa resortu rodziny, od przyszłego roku funkcjonować będzie docelowy roczny okres świadczeniowy, który będzie trwał od 1 czerwca 2021 r. do 31 maja roku następnego.

bErVyXMd

- Wtedy, by uzyskać świadczenie wychowawcze po 31 maja 2021, wnioski będzie można składać przez internet od 1 lutego 2021 r., a drogą tradycyjną - od 1 kwietnia. Rodzice nie muszą się martwić, w tym roku nie muszą składać nowych wniosków, a gdy przyjdzie na to czas, będziemy szeroko informować o nowo obowiązujących terminach - zapewnia minister Maląg.

Obecnie w ramach programu "Rodzina 500 plus" świadczenie wychowawcze przysługuje wszystkim dzieciom do 18 lat, bez względu na dochód osiągany przez rodzinę. Według szacunków resortu ze wsparcia może skorzystać ok. 6,8 mln dzieci.

bErVyXMe

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErVyXMy
KOMENTARZE
(210)
Kolda
rok temu
Kwestia trwania programów socjalnych z Piątki + jest najważniejsza. Bez ciągłości nie będzie efektów tych wydatków.
zyndzi
rok temu
Z nierządu do Tejlawiuuuuuu!!!!!!!!!!!!
prawda
rok temu
Niech przestaną zajmować się tym rozdawnictwem i niech zajmą się służbą zdrowia to jest skandal do żadnego specjalisty nie można się dostać nawet na zwykłe usg czy na rehabilitację a oni ciągle szczycą się nierobami i rozdawnictwem tak jeszcze nigdy nie było
bErVyXMz
olala
rok temu
a kiedy będzie 1000 plus, mamy inflację od kilku lat
Maćko skądś t...
rok temu
Już chwytają się, czego się tylko da, żeby Duda zwyciężył.............. Ależ popłoch!!!!
...
Następna strona