Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

500+ nie pomaga. Dzieci rodzi się mniej

Rządowy program 500+ miał sprawić, że w Polsce będzie się rodzić więcej dzieci. Efekt jest odwrotny. Z danych GUS wynika wprost, że jest gorzej, niż przed wprowadzeniem programu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Szymon Feluś)

Flagowy, rządowy program "Rodzina 500+" najwyraźniej nie działa tak, jak powinien. Przypomnijmy, że podstawowym założeniem tego programu, było przekazanie Polakom transferów społecznych dzięki którym zyskają bezpieczeństwo finansowe i zechcą mieć dzieci.

Po czterech latach od wprowadzenia programu może zobaczyć, jak na dłoni, że efekt jest odwrotny od zamierzonego. Prawidłowość zauważył i opisał w swoich mediach społecznościowych ekonomista dr Rafał Mundry. Z przedstawionych przez niego danych, które zebrał GUS, wynika że przez ostatnie 12 miesięcy urodziło się 368,8 tys. dzieci. To najmniej stycznia 2016.

- Gdy wprowadzano 500+ rodziło się 372,8 tys. Dziś rodzi się mniej - komentuje Mundry.

Dodajmy jeszcze, że w kwietniu urodziło się 28,5 ty.s dzieci. Rok temu liczba urodzin wynosiła 32,2 tys. Jednocześnie w kwietniu zmarło 34,5 tys. osób.

2019 był kolejny rokiem spadku współczynnika dzietności, czyli liczby dzieci na matkę w wieku rozrodczym. W tym momencie rząd tworzy nową strategię, która ma napędzić demografię w Polsce.

Obejrzyj: 500 plus, 13. emerytura. Ekonomiści widzą potrzeby gdzie indziej

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-06-2020

sabirskipracujących się okrada a nierobom rozdaje

24-06-2020

Do kosza!Argumenty za 500+ już się skończyły, program spowodował wielkie zadłużenie Polski oraz drożyznę, która dotyka ludzi kompletnie ominiętych … Czytaj całość

25-06-2020

ObserwatorCudownie poprostu wspaniale!!! Zadłużyli państwo niebotycznie przy zerowej odpowiedzialności!!! , dzieci na które teraz bierze się 500 + będą w … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (789)