Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tarcza antykryzysowa. Maląg: do firm trafiło już 100 mld zł

- Dzisiaj najważniejsze jest to, by chronić miejsca pracy i wychodzić ze spowolnienia gospodarczego, głównie poprzez inwestycje - powiedziała minister rodziny Marlena Maląg. Jak dodała, rząd w ramach tarczy antykryzysowej przekazał firmom już 100 mld zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm)

- Przekazaliśmy ponad 100 mld zł ze wszystkich tarcz, aby chronić miejsca pracy. Pracownik i pracodawca to naczynia powiązane. Ten czynnik ludzki jest bardzo ważny - mówiła w "Sygnałach Dnia" minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Jak dodała, w tym momencie resort pracuje nad kolejnymi rozwiązaniami, które będą zależne od sytuacji. - Dzisiaj najważniejsze jest to, by chronić miejsca pracy i wychodzić ze spowolnienia gospodarczego, głównie poprzez inwestycje - podkreślała.

Maląg a wskazała, że finanse państwa są bezpieczne i nie ma powodów do niepokoju. Skrytykowała też kandydata opozycji Rafała Trzaskowskiego za jego wypowiedź na temat bezrobocia.

- Rafał Trzaskowski mówi, że przybyło 1 mln bezrobotnych. W mojej ocenie wprowadzanie Polaków w sytuację niepokoju jest niewłaściwe. Zostały uruchomione wszelkie mechanizmy, by chronić miejsca pracy - precyzowała urzędniczka.

Przypomnijmy, że według GUS, stopa bezrobocia w kwietniu wzrosła z miesiąca na miesiąc o 0,4 pkt. proc. do poziomu 5,8 proc. W urzędach pracy przybyło ponad 56 tys. nowych zarejestrowanych bezrobotnych – łącznie bez pracy w Polsce, oficjalnie, jest 965,8 tys. osób. W maju - jak szacuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - bezrobocie wyniosło już 6 proc.

- W liczbach bezwzględnych mówimy o 1 mln 11 tys. bezrobotnych na koniec maja. Dla porównania, na przykład w grudniu 2013 było ponad 2 mln 150 tys. bezrobotnych, a stopa bezrobocia wynosiła 13,4 proc. - puentowała szefowa MRPiS.

Obejrzyj: Tarcza finansowa będzie przedłużona? Decyzja do końca lipca

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-06-2020

Zbigniew PartykaO czym ona mówi? W Polsce inaczej niż w pozostałych krajach Unii bezrobocie liczy się według zarejestrowanych w Urzędach Pracy, które przez wiele … Czytaj całość

24-06-2020

sddniepokój to wy wprowadzacie bo wszyscy z pisu tylko o Trzaskowskim mówicie i jakieś przykłady z historii Polski to coś musi boleć jakby nie bolało to … Czytaj całość

24-06-2020

jorgi tak bęzie jak zawsze wina Tuska.....

Rozwiń komentarze (24)