Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Tarcza antykryzysowa. Maląg: do firm trafiło już 100 mld zł

24
Podziel się

- Dzisiaj najważniejsze jest to, by chronić miejsca pracy i wychodzić ze spowolnienia gospodarczego, głównie poprzez inwestycje - powiedziała minister rodziny Marlena Maląg. Jak dodała, rząd w ramach tarczy antykryzysowej przekazał firmom już 100 mld zł.

Tarcza antykryzysowa. Maląg: do firm trafiło już 100 mld zł
(kprm)
bEqKpARh

- Przekazaliśmy ponad 100 mld zł ze wszystkich tarcz, aby chronić miejsca pracy. Pracownik i pracodawca to naczynia powiązane. Ten czynnik ludzki jest bardzo ważny - mówiła w "Sygnałach Dnia" minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Jak dodała, w tym momencie resort pracuje nad kolejnymi rozwiązaniami, które będą zależne od sytuacji. - Dzisiaj najważniejsze jest to, by chronić miejsca pracy i wychodzić ze spowolnienia gospodarczego, głównie poprzez inwestycje - podkreślała.

Maląg a wskazała, że finanse państwa są bezpieczne i nie ma powodów do niepokoju. Skrytykowała też kandydata opozycji Rafała Trzaskowskiego za jego wypowiedź na temat bezrobocia.

bEqKpARj

- Rafał Trzaskowski mówi, że przybyło 1 mln bezrobotnych. W mojej ocenie wprowadzanie Polaków w sytuację niepokoju jest niewłaściwe. Zostały uruchomione wszelkie mechanizmy, by chronić miejsca pracy - precyzowała urzędniczka.

Przypomnijmy, że według GUS, stopa bezrobocia w kwietniu wzrosła z miesiąca na miesiąc o 0,4 pkt. proc. do poziomu 5,8 proc. W urzędach pracy przybyło ponad 56 tys. nowych zarejestrowanych bezrobotnych – łącznie bez pracy w Polsce, oficjalnie, jest 965,8 tys. osób. W maju - jak szacuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - bezrobocie wyniosło już 6 proc.

- W liczbach bezwzględnych mówimy o 1 mln 11 tys. bezrobotnych na koniec maja. Dla porównania, na przykład w grudniu 2013 było ponad 2 mln 150 tys. bezrobotnych, a stopa bezrobocia wynosiła 13,4 proc. - puentowała szefowa MRPiS.

bEqKpARp
Zobacz także: Obejrzyj: Tarcza finansowa będzie przedłużona? Decyzja do końca lipca

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEqKpARK
KOMENTARZE
(24)
emilka
rok temu
Bardzo udany program, odpowiedni do obecnej sytuacji. Procedury uproszczone do minimum I dodatkowo możliwe wsparcie na infolinii 800 800 120 oraz na stronie pfr.
Anita
rok temu
Jedną z firm do których trafiły te pieniądze był mój salon. Nie mogę narzekać na kontakt z PFR oraz na szybkość otrzymania subwencji. U mnie wszystko było w jak najlepszym porządku.
Skowyt
rok temu
O jakim bezrobociu mówicie policzcie emigrację zarobkowa pracujących na czarno i nie zarejestrowanych PUP kompletna bzdura i jedno wielkie kłamstwo 100 miliardów kto to widział a ile z tego dodrukowano bez pokrycia nic nie mówisz o Długu publicznym tylko waszym PIS 450 miliardów w 4 lata
bEqKpARL
Po
rok temu
Wszelka krytyka PiSu jest niewskazana,nieelegancka,w drugą stronę jak najbardziej
retro
rok temu
Z ustaleń dziennika "Fakt" wynika, że OncoArendi Therapeutics, spółka zarządzana przez Marcina Szumowskiego, brata obecnego ministra zdrowia, w ostatnich trzech latach (2017–2020) pozyskała od państwa co najmniej 74 mln zł. - Ciekawe ile braciszek zgarnal kasy z tych 100mld - Pokazcie kto co dostal !!!!!
...
Następna strona