Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Wakacje bez szaleństw. To będzie zły sezon w turystyce

27
Podziel się

Tylko niewiele ponad połowa Polaków ma w planach jakikolwiek urlop. To o 15 pkt proc. mniej niż rok temu – wynika z badań przeprowadzonych przez IBRIS, które przywołuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Polacy chcieliby wydać na wakacje mniej pieniędzy niż rok temu
Polacy chcieliby wydać na wakacje mniej pieniędzy niż rok temu (Pixabay.com, Pixabay.com/Domena publiczna)
bDBrDAzV

Wynik byłby jeszcze gorszy, gdyby nie beneficjenci 500+. 72 proc. pobierających to świadczenie szykuje się na wyjazd. W przypadku niepodbierających go – tylko 46 proc.

Tak wstrzemięźliwe plany mogą dziwić, gdy wziąć pod uwagę, że płace rosną, a wraz z nim deklarowany poziom życia. Jak wyjaśnia menadżer Sławomir Horbaczewski, o sposobach spędzania wolnego czasu decydują nie tylko względy finansowe, lecz ogólnie rzecz biorąc – tryb życia. Coraz więcej osób pracuje na własny rachunek, co utrudnia zorganizowanie kilkunastodniowego wyjazdu (lub kilku krótszych).

bDBrDAzX

W sezonie letnim nie jest łatwo dostać wolne w pracy, a to z powodu braku osób na zastępstwo.

Zobacz także: Obejrzyj: 500+ a wydatki na jedzenie. "Gdy mamy więcej pieniędzy, szukamy żywności lepszej jakości"

Wreszcie – rosną ceny wyjazdów zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Wycieczki zdrożały nawet o 300 zł na tydzień za osobę, informuje "DGP". Tymczasem Polacy chcieliby na wakacyjne wojaże wydać mniej niż przed rokiem. Około połowy ankietowanych przez Diners Club chce przeznaczyć na wakacje nie więcej niż tysiąc złotych na osobę.

bDBrDAAd

"DGP" skontaktowała się z hotelerzami na Podhalu oraz nad morzem, by sprawdzić obłożenie obiektów. Okazuje się, że niesprzedanych miejsc noclegowych jest więcej niż przed rokiem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDBrDAAy
gospodarka
KOMENTARZE
(27)
zniesmaczony
2 lata temu
Ci co mają 500 plus to wyjeżdżają bo nie pracują i mają wolny czas, a pozostali pracują na tych pierwszych.
smutny trumni...
2 lata temu
Czyli beneficjenci 500+ się rozjeżdżają (72%) za pieniądze tych, co na nich płacą (46%). Łatwo przyszło, łatwo poszło.
Piotruś ale n...
2 lata temu
Rosną płace ? A gdzie -bo jakoś tego nie zauważyłem ?.
bDBrDAAz
Przykre
2 lata temu
Podobno 500 z plusem miało być na dzieci a nie na finansowanie ludzi ze spożywczą ciążą. Ci, którzy nie są biorcami żadnych programów nie wyjeżdżają. Dostajemy cios przez duże podwyżki, przez rozdawnictwo pieniędzy co za tym idzie ciężko wytyrana kasa i oszczędności niestety są coraz mniej warte, ludzie inteligentni o tym wiedzą i nie generują sobie dodatkowych obciążeń. Ja to bym nawet i chciał wyjechać ale jak mam się bić z brzuchatymi na plaży o kawałek miejsca na piasku (biorcami subwencji krajowych) to musiałbym wybrać rzeczywiście wakacje gdzie takich osób nie znajdę a na takie mnie nie stać bo jestem polakię zarabiam w złotych polskiech : )
Kulson
2 lata temu
Co Szydło będzie robić w Brukseli? Czy są tam jakieś krowy do wydojenia?
...
Następna strona