Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|
aktualizacja

Wall Street podlicza straty. Oni stracili najwięcej przez Putina

Podziel się:

Wojna w Ukrainie odbija się na światowych rynkach finansowych. Największym przegranym rosyjskiej j inwazji na Ukrainę na nowojorskiej giełdzie jest fundusz Western Asset Core Plus Bond Fund. W momencie rosyjskiej agresji fundusz posiadał 484 mln dol. w obligacjach rosyjskich. Na koniec lutego ich wartość spadła do 194 mln dol.

Wall Street podlicza straty. Oni stracili najwięcej przez Putina
Amerykański fundusz stracił ponad połowę aktywów ulokowanych w rosyjskich obligacjach (Adobe Stock)

Fundusz Western Asset Core Plus Bond Fund od początku rosyjskiej agresji w Ukrainie stracił już 3 proc. wartości. Od początku roku aż 8 proc. Według Bloomberga jest największym przegranym na Wall Street w związku z trwającą w Ukrainie wojną.

Fundusz inwestował w rosyjskie papiery wartościowe

Fundusz inwestował w rosyjskie papiery wartościowe. Na początku 2022 roku amerykański fundusz posiadał 484 mln dol. w obligacjach rosyjskich, co stanowiło 1,2 proc. jego całkowitych aktywów. Jak informuje Bloomberg – już 28 lutego ich wartość spadła do 194 mln dolarów. W związku z sankcjami straty mogą być jeszcze większe.

Problemy Western Asset Core Plus zaczęły się już przed wojną w Ukrainie. Fundusz inwestował w rynki państw rozwijających się, w tym w rosyjski dług lokalny i rubla. Na jego sytuację finansową wpłynęła podwyżka stóp procentowych z początku 2022 roku.

Wojna w Ukrainie uniemożliwiła handlowanie niektórymi rosyjskimi aktywami. Rentowność obligacji amerykańskich i europejskich gwałtownie spadła w wyniku popytu na bezpieczne aktywa – informuje Bloomberg.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl