Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
MBL
|

Waloryzacja emerytur i trzynastka. Mimo kryzysu rząd znalazł pieniądze

174
Podziel się

22 mld zł. Dokładnie tyle w tym roku będzie kosztowała waloryzacja rent i emerytur oraz trzynasta emerytura. Szefowa MRPiPS Marlena Maląg zapewniła, że świadczenia będą gwarantowane.

Waloryzacja emerytur i trzynastka. Mimo kryzysu rząd znalazł pieniądze
Rząd znalazł pieniądze na 13-tki. (Pixabay)
bDSKXVDV

- Trzynasta emerytura po raz pierwszy została wypłacona w 2019 r., w 2020 została już zagwarantowana na mocy ustawy. Dzięki Karcie Rodziny, którą podpisał pan prezydent Andrzej Duda, to świadczenie będzie dalej wypłacane - mówiła PAP szefowa MRPiPS Marlena Maląg.

Jak dodała, w tym roku waloryzacja rent i emerytur będzie kosztować ponad 22 mld zł. - Mimo tej trudnej sytuacji, w której jesteśmy jako kraj ze względu na epidemię koronawirusa, te świadczenia są zagwarantowane i będą realizowane - zapewniła minister.

bDSKXVDX

Jak podkreśliła, polityka senioralna w Polsce to również m.in. programy Senior Plus i Aktywność Społeczna Osób Starszych. Na ten pierwszy program rząd planuje przeznaczyć 80 mln zł.

W Polsce żyje 8,3 mln osób starszych. Z czego kobiet jest 5,5 mln, a mężczyzn – 2,8 mln. W wieku 75-85 lat jest prawie 2 mln osób, w wieku 85 plus – 800 tys., w wieku 90 plus 250 tys. Liczba osób, które skoczyły sto lat, to 5,1 tys. osób.

Zobacz także: Praca zdalna. Co z wypadkami i ekwiwalentem? "To są kwestie sporne"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSKXVEy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(174)
Wiek
7 miesięcy temu
Emerytura czy renta powinna być bez podatku. To najlepsze rozwiązanie dla emerytów i rencistów.
baba
7 miesięcy temu
22 mld zł. Dokładnie tyle W TYM ROKU będzie kosztowała waloryzacja rent i emerytur oraz trzynasta emerytura. Szefowa MRPiPS Marlena Maląg zapewniła, że świadczenia będą gwarantowane. oraz Jak dodała, W TYM ROKU waloryzacja rent i emerytur będzie kosztować ponad 22 mld zł. - --- szanowni państwo w tym roku nie będzie już waloryzacji rent i emerytur oraz 13-tej emerytura. Jeśli już, to w PRZYSZŁYM ROKU !!!!!!!
sas
7 miesięcy temu
Nie można więcej bo dla Rydzyka braknie.
bDSKXVEz
NN
6 miesięcy temu
Księża oraz biskupi mają od 10 tyś. do 12 tyś. emerytury, nie płacą składek emerytalnych, zdrowotnych oraz podatków! A ci co pracują uczciwie, płacą składki i podatki mają głodowe emerytury, to się nazywa sprawiedliwość po Polsku...
kościelny
7 miesięcy temu
To nie łaska panującego rządu , to jest bezczelne oszukiwanie tych starych ludzi , bo najpierw im zabierają w podatkach , a potem 1/4 tego co zabrali oddają łaskawie w postaci tzw.trzynastki .To jest rozbuj w biały dzień . Kwota wolna od podatku jest w całym świecie tylko nie w naszym feudalnym kapitalizmie.
...
Następna strona