Notowania

transport
22.05.2019 19:57

Warszawa. Ruszył przetarg na opracowanie studium technicznego dla III linii metra

Zadaniem inżynierów będzie analiza wariantów przebiegu III linii metra w Warszawie. Chodzi o odcinek od stacji Stadion Narodowy do stacji Gocław.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Warszawa. Ruszył przetarg na opracowanie III linii metra. Na zdj. Stacja Nowy Świat - Uniwersytet

– Postawiliśmy pierwszy krok zbliżający nas do budowy III linii metra w Warszawie. Wkrótce dowiemy się, który z proponowanych przez nas wariantów przebiegu linii M3 na Pradze-Południe jest zdaniem inżynierów najbardziej optymalny. Wyniki ich prac powinniśmy poznać za około 12 miesięcy, a wstępny raport już po 3 miesiącach – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

Opracowanie techniczne udzieli odpowiedzi na pytania dotyczące przebiegu i lokalizacji stacji III linii metra na odcinku od stacji Stadion Narodowy do projektowanej stacji Gocław, wraz ze Stacją Techniczno-Postojową Kozia Górka.

Dostarczy ono również informacji o założeniach lokalizacyjnych, technicznych, własnościowych i szacunkowych kosztach inwestycji. Dzięki temu możliwe będzie podjęcie kolejnych prac przygotowawczych tj. wykonanie badań geologicznych, opracowanie studium wykonalności, wykonanie projektów koncepcyjnych oraz projektów budowlanych - czytamy w oficjalnym komunikacie warszawskiego Ratusza.

Zobacz: Ruszyła druga linia metra

Jak zapewnia urząd, analiza porównawcza wariantów przebiegu III linii metra musi zostać wykonana z uwzględnieniem kryteriów funkcjonalno-przewozowych w tym wielkości przewozów, integracji różnych podsystemów transportowych, przestrzennych (kolizje z zagospodarowaniem), środowiskowych (oddziaływanie na środowisko i warunki zamieszkania) oraz ekonomicznych.

Oferty na opracowanie studium technicznego dla III linii metra można składać do 25 czerwca. Kryteriami ich oceny będą: 58% cena, 18% doświadczenie koordynatora, 12% doświadczenie analityka ruchu, 6% doświadczenie planisty/urbanisty i 6% doświadczenie projektanta w branży konstrukcyjno-budowlanej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz