Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Warszawska SKM kupiła pociągi Newagu. Umowa warta 543 mln zł

To największy kontrakt w historii - informuje Newag. Zbigniew Konieczek, prezes zarządu Newag S.A. i Alan Beroud, prezes zarządu Szybkiej Kolei Miejskiej Sp. z o.o. podpisali umowę na dostawę nowego taboru dla warszawskiej SKM.

Podziel się
Dodaj komentarz
(NEWAG)
To największy kontrakt w historii - informuje Newag. (Fot: Newag)

Newag dostarczy elektryczne zespoły trakcyjne wraz ze świadczeniami dodatkowymi oraz usługami ich utrzymania przez siedem lat. Wartość umowy to 543 028 200 zł netto.

Do końca listopada 2022 roku na torach stołecznej aglomeracji pojawi się 21 "Impulsów" drugiej generacji produkowanych przez nowosądecką spółkę.

Będzie to 15 pięcioczłonowych oraz 6 czteroczłonowych pojazdów. Będą one stacjonowały na terenie zaplecza SKM na warszawskich Odolanach. Umowa obejmuje także przeszkolenie pracowników w zakresie ich obsługi oraz wykonywanie wszelkich niezbędnych przeglądów i napraw przez okres siedmiu lat.

- Nie utrzymamy 100 proc. Polaków w domach, a maseczka przy wyjściu to podstawowy sposób ograniczania transmisji poziomej koronawirusa - zaznacza dr Bożena Janicka.
Koronawius w Polsce. Lekarze chcą powszechnego obowiązku noszenia maseczek

Nowe elektryczne zespoły trakcyjne w barwach Szybkiej Kolei Miejskiej zostaną wyposażone w monitoring, nowoczesny system informacji pasażerskiej, automaty biletowe, hotspot Wi-Fi, ładowarki USB oraz ratujące życie defibrylatory AED. Każdy z pojazdów będzie klimatyzowany i w pełni dostosowany do potrzeb osób z ograniczoną możliwością poruszania się.

Tarcza antykryzysowa. "Wielu przedsiębiorcom nie pomoże. Przez polityków"

– W 2012 roku dostarczyliśmy pierwsze pojazdy Impuls wyprodukowane właśnie dla SKM Warszawa. Dzisiaj, po ośmiu latach, kontynuując naszą współpracę, możemy dostarczyć pojazdy nowej generacji – Impuls 2 – poinformował Zbigniew Konieczek, prezes zarządu Newag S.A.

- Nowy tabor to dobra wiadomość dla mieszkańców stolicy i podwarszawskich miejscowości, zwłaszcza tych dojeżdżających codziennie do pracy. Wiemy, jak bardzo czekają na te pociągi - podkreślił Alan Beroud, prezes zarządu Szybkiej Kolei Miejskiej.

Medycy wolą się izolować, niż po kolejnym dniu walki z epidemią koronawirusa wracać do domów. Nie chcą narażać swoich rodzin.
Koronawirus. Lekarze szukają mieszkań na czas epidemii. Z pomocą przyszli hotelarze, firmy i zwykli obywatele

- Nowe Impulsy 2 z Newagu pozwolą zwiększyć komfort ich codziennego podróżowania, a nam wzmocnić linie SKM cieszące się największym zainteresowaniem pasażerów – powiedział dodał. – Planujemy także wykorzystać nowy tabor, po zakończeniu prac remontowych i modernizacyjnych w obrębie Warszawskiego Węzła Kolejowego, do uruchomienia kolejnych połączeń.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-04-2020

KopNiemożliwe nie niemieckie ? W Warszawie takie coś ?

07-04-2020

ThruTo jest jakiś żart, prawda ?

07-04-2020

sztuczna inteligencjataki priorytet dla miasta to pokazuje kim my jestesmy wyborcy po prostu sa rzeczy wazne i wazniejsze a gdzie dzis informacje chociazby o bezdomnych bo … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (6)