Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Ważna zmiana dla służb mundurowych. Będą dodatki motywacyjne

163
Podziel się

Policjanci, strażacy i inni funkcjonariusze służb mundurowych, którzy zamiast odejść na emeryturę, pozostaną w służbie, otrzymają dodatki motywacyjne.

Dodatek ma powstrzymać przed odejściami na emeryturę.
Dodatek ma powstrzymać przed odejściami na emeryturę. (Policja)
bEaeHwDF

Dodatek będzie miał dwa stopnie: po 25 latach służby będzie wynosił 1,5 tys. zł brutto miesięcznie, a po 28,5 latach służby - 2,5 tys. zł brutto miesięcznie. Środki te będą wypłacane niejako zamiast emerytury i otrzymać je będą mogły te osoby, które pomimo stażu uprawniającego do odejścia ze służby, zdecydują się na dalsza prace.

Które służby będą mogły doliczyć na takie świadczenie? Ustawa wymienia funkcjonariuszy Policji, SG, SOP, PSP, SW, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Marszałkowskiej, Służby Celnej i Służby Celno-Skarbowej.

Dokument reguluje też kwestie ekwiwalentu za niewykorzystany urlop wypoczynkowy i dodatkowy - za wiek, staż i trudne warunki służby. Do tego, oprócz wprowadzenia dodatków motywacyjnych, funkcjonariuszowi będzie przysługiwać także zwrot kosztów poniesionych na ochronę prawną.

bEaeHwDH

"Pragnę wyrazić wielką radość, że ten ważny i oczekiwany przez funkcjonariuszy projekt został przyjęty w takim konsensusie" - powiedział w piątek po głosowaniu w Sejmie szef MSWiA Mariusz Kamiński, którego cytował bankier.pl, powołujący się na PAP.

Ustawa trafi teraz do Senatu. Regulacje mają zacząć obowiązywać od 1 października 2020 r. z wyjątkiem części przepisów, które mają wejść w życie z dniem 30 listopada 2020 r. oraz 1 stycznia 2021 r.

Zobacz także: Obejrzyj: Prawo jazdy niepotrzebne, jedna tablica rejestracyjna na zawsze. Idą zmiany
bEaeHwDN

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEaeHwEi
KOMENTARZE
(163)
wb.
3 miesiące temu
W jakiś sposób pisowcy muszą zachęcić policjantów by bez oporów tłukli protestujące kobiety i opozycjonistów. Jak na razie całą nagrodą za ich 'poświęcenie służbie" staje się społeczna niechęć.
znak
3 miesiące temu
niektórzy zwykli policjanci dostaną żeby nie było { ale dostaną przede wszystkim pluszaki swoje}
ddwefeffwe
10 miesięcy temu
"... j, Służby Celnej i Służby Celno-Skarbowej." po pierwsze służby celnej już nie ma, po drugie zdaje się że służba celno -skarbowa została łącznie ze strażą marszałkowską pominięta.
bEaeHwEj
gsdf
10 miesięcy temu
Hahaha, czyli dodatek dla tych co siedzą na stołkach i nic nie robią, bo nikt z naprawdę pracujących policjantów tego nie dotrzyma, chyba że w psychiatryku.
emeryt
10 miesięcy temu
Za taki "dodatek", to ja muszę przeżyć miesiąc (czynsz, nośniki energii, lekarstwa, żarcie,...).
...
Następna strona