Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
KRJ
|

Ważna zmiana od poniedziałku. Zanim pójdziesz do sklepu sprawdź. Przez rozporządzenie znikają "plusy"

147
Podziel się

1 marca w Polsce Ministerstwo Klimatu rozpocznie wdrażać nowe etykiety energetyczne dla sprzętu AGD i TV. Uwaga. Znikną z naklejek klas energetycznych i opisów „plusy”, a np. lodówka, która do tej pory był w klasie energetycznej A+++ w poniedziałek może być już w klasie B. Jak się w tym połapać?

Ważna zmiana od poniedziałku. Zanim pójdziesz do sklepu sprawdź. Przez rozporządzenie znikają "plusy"
Zmiany spowodowane są koniecznością dostosowania się do norm UE. (Karol Makurat, REPORTER)
bDTaIeKt

Ministerstwo Klimatu i Środowiska przestrzega, że urządzenia będą tak samo wydajne, ale w innej klasie oraz mogą mieć zmienione parametry, jak pojemność chłodziarki na skutek zmiany norm określających zasady pomiarów wydajności urządzeń.

Zmiany spowodowane są koniecznością dostosowania się do norm UE. APPLiA, związek producentów i importerów AGD, by sprawę wyjaśnić 1 marca organizuje wspólnie z Ministerstwem Klimatu konferencję prasową poświęconą wymianie etykiet.

Zobacz także: Dom za 3,5 tys. za metr kwadratowy? Tak wygląda luksusowa rezydencja w górach
bDTaIeKv

Ta prezentacja ma być, wedle zapewnień MKiŚ pierwszym etapem budowania świadomości konsumentów o tej istotnej zmianie.

O tym, co to dla nas oznacza, mówić będą m.in Michał Kurtyka, minister klimatu i środowiska oraz Wojciech Konecki, prezes APPLiA Polska.

Zanim jednak dojdzie do prezentacji, już dziś warto wiedzieć, że przed nami spore zamieszanie. Nowa etykieta nadal będzie dostarczać informacji o cechach niezwiązanych z energią, takich jak wydajność cyklu prania, pojemność, zużycie wody lub klasa emisji hałasu. Znikną "plusy", w użyciu będą jedynie litery.

bDTaIeKB

Same piktogramy zostały przeprojektowane tak, aby były bardziej przejrzyste i zrozumiałe dla konsumentów - zapewnia APPLiA Polska. Na stronie APPLiA znajdziecie więcej informacji, ale na poniższym przykładzie widać mniej więcej co nas czeka.

W takie sytuacji należy dwie etykiety porównać. Nie zaszkodzi również zapytać sprzedawcy, który powinien pomóc.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDTaIeKW
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(147)
Zenek
2 miesiące temu
Wszystko bardziej energooszczędne, a rachunki za prąd szybują do góry, szkoda gadać.
krzych
2 miesiące temu
Ciekawe,ze z wieloma rzeczami nasz PiSowski rzad się nie zgadza z Unią,wrecz z nią wlaczy,,a w tym wypadku swiętszy od papieża.Zapewne w wyniku tej wymiany powstaną nowe stanowiska pracy dla wiernych pisowców i ich rodzin. Bezproduktywne i niepotrzebne stanowiska pracy. Drenujace tylko budżet państwa
Gienia z Kopy...
2 miesiące temu
Co z tego że lodówka czy żarówka jest energooszczędna jak licznik elektroniczny zawsze liczy na plus o 500 %. Im więcej oszczędzasz tym licznik więcej nalicza. I o to chodzi żeby nie stracić a zyskać.
bDTaIeKX
bytom
2 miesiące temu
To tak jak z Polskim weglem nie wazne czy to szut czy to mial ale zawsze w pierwszym gatunku
nick
2 miesiące temu
Jaką klasę energetyczności ma transakcja Bitcoin, a jaką transakcja BLIKiem? Dlaczego żarówki energożerne zakazane, a transakcje bitcoin dozwolone? transakcje bitcoin powinny być zabronione i blokowane, traktowane jak przestęstępstwo tak samo jak zablokowali torrenty, emule itp. p2p.
...
Następna strona