Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|
aktualizacja

Węgiel z Indonezji. "Wydaliśmy 20 mld zł na sprowadzenie do Polski milionów ton błota".

1005
Podziel się:

- Węgla nie ma, a jak jest, to jest horrendalnie drogi. Rząd wykazuje się w tej sprawie arogancją i pokazuje jak jest oderwany od rzeczywistości - uważa Bogusław Ziętek, przewodniczący Wolnego Związku Zawodowego Sierpień 80. Goszcząc na antenie Radia Piekary, użył mocnych słow. - Jesteśmy frajerami, którzy wydali 20 mld zł na sprowadzenie błota, którego nikt nie potrzebuje - ocenia.

Węgiel z Indonezji. "Wydaliśmy 20 mld zł na sprowadzenie do Polski milionów ton błota".
Polski rząd sprowadza węgiel m.in. z Kolumbii, Australii, Indonezji i RPA (Adobe Stock, masterskuz55)

Importowany do Polski węgiel jest nie tylko drogi, ale też złej jakości - grzmią związkowcy. Przypomnijmy: rząd sprowadza go z m.in. z Kolumbii, Australii, Indonezji i RPA.

Jak tylko polski rząd ogłosił, że będzie kupował węgiel w różnych częściach świata, to znaleźli się cwaniacy, którzy zwęszyli okazję i uznali, że można Polsce wcisnąć wszystko. Łącznie z błotem zmieszanym ze złomem - powiedział Bogusław Ziętek, przewodniczący Wolnego Związku Zawodowego Sierpień 80, w Rozmowie Dnia Radia Piekary.

Przypomnijmy, że minister klimatu i środowiska Anna Moskwa we wtorek informowała, że spółki importujące węgiel na polecenie premiera - PGE Paliwa i Węglokoks - już w 80 proc. wykonały decyzję dotyczącą tegorocznego importu, w efekcie czego do Polski trafi 5 mln ton gotowego do spalania surowca.

- Jesteśmy frajerami, którzy wydali 20 mld zł na sprowadzenie błota, którego nikt nie potrzebuje - ocenia tymczasem Ziętek.

Jak mówi związkowiec, węgla nie ma, a jak jest, to jest horrendalnie drogi. - Rząd wykazuje się w tej sprawie arogancją i pokazuje jak jest oderwany od rzeczywistości - mówi przewodniczący.

Jego zdaniem podstawa egzystencji polskich rodzin jest poważnie zagrożona. - Takich gospodarstw jest około 4 milionów i wielu z nich nie będzie miało czym palić - prognozuje związkowiec.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1005)
KPO
7 miesięcy temu
Ruski węgiel to sama siarka
Lolek
8 miesięcy temu
Kolejny przeterminowany kit , przecież Polacy mieli zamarzać ubiegłej zimy to słowa Donka .... Materiał z przed roku jak odgrzewane kluchy niestrawialny.
Polak
rok temu
Kupiłem węgiel z Indonezji pali się lepiej od Polskiego i Ruskiego o 1 godz dłużej i więcej ciepła
gumofilc
rok temu
To sabotaż na naszych oczach.
sro
rok temu
wiecie gdzie jest tani węgiel w aptekach, kupujcie już teraz bo za chwilę braknie jak inflacja przekroczy 20% to dostaniecie takiej sraczki z głodu że nie tylko dobra zmiana i sympatycy będzie waliła w pory ale wy również, każdego to dotknie jeżeli się nie obudzimy co oni z nami wyprawiają
...
Następna strona