Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

WHO: Cudowny środek na koronawirusa może nigdy nie nadejść

24
Podziel się:

"Istnieją obawy, że możemy nie opracować działającej szczepionki lub jej ochrona może trwać tylko przez kilka miesięcy, a nie dłużej" - powiedział szef WHO i zaapelował do przedstawicieli całego świata o przestrzeganie dystansu społecznego.

WHO: Cudowny środek na koronawirusa może nigdy nie nadejść
Tedros Adhanom Ghebreyesus (YouTube)
bEBWeKkB

Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega, że pomimo intensywnych prac nad szczepionką na koronawirusa cudowny środek może nigdy nie zostać odkryty.

Dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus i szef WHO ds. Nagłych wypadków Mike Ryan wezwali wszystkie kraje do rygorystycznego egzekwowania obostrzeń, takich jak noszenie masek, dystans społeczny, mycie rąk czy wykonywanie testów na obecność wirusa.

"Wiele szczepionek przechodzi obecnie trzecią fazę badań klinicznych i wszyscy mamy nadzieję, że pewna ich liczba jest skuteczna i będzie mogła pomóc w zapobieganiu zakażeniom. Jednak w tej chwili cudownego środka nie ma - i być może nigdy nie będzie" - powiedział szef WHO, cytowany przez agencję Reutera.

bEBWeKkD
Zobacz także: Obowiązkowe maseczki na ulicach. "Możemy wdrażać działania w powiatach"

Jak mówią urzędnicy WHO, w Chinach cały czas pracuje zespół śledczy, który ma za zadanie zbadać pochodzenie wirusa.

Pandemia koronawirusa, zdaniem szefa WHO, jest największym globalnym zagrożeniem zdrowotnym od początku XX wieku.

bEBWeKkJ

Szacuje się, że ponad 18,14 miliona ludzi na całym świecie zostało zarażonych tą chorobą. 688080 zmarło

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEBWeKle
Źródło:
Reuters
KOMENTARZE
(24)
plandemia
rok temu
Jak to możliwe, że udało się tym bandytom przekonać ludzi, żeby oduczyli się liczyć? Ja udało im się przekonać ludzi, że śmiertelność na poziomie 0,009% to tragedia i zagrożenie dla gatunku ludzkiego? Jak doszło do aż takiego zidiocenia ludzi? I ciekawostka, czemu sprzedajne media z zapamiętaniem TYLKO straszą ludzi? 18,5 miliona zarażonych, owszem w ciągu całego tego przekrętu. Natomiast 11,5 miliona z tego już wyzdrowiało. No ale przecież ludzie mają się bać a nie mieć nadzieję. Chorych jest w tej chwili ok. 7 milionów, czyli ok. 0,089% populacji. Rozumiecie? Gdyby było ich dziesięć razy więcej, to nadal nie mielibyśmy nawet jednego procenta populacji. Ludzie zacznijcie myśleć i analizować jakie brednie wam wciskają.
Gość
rok temu
WHO straciła swoją wiarygodność podając nieprawdziwe dane na początku pandemii
ci szmaciarze...
rok temu
jeżeli będą to kłamstwo powtarzać w tv.i radio cały czas to ludzie ze strachu zaczną umierać .to jest po prostu farsa co z nami wyprawiają ci przestępcy w białych kołnierzykach.
bEBWeKlf
Największe
rok temu
GlobalneZagrożenieZdrowotne20wieku. AtoDobre.
666
rok temu
Czyli wychodzi na to że zasłanianie międzymordzia maseczką nie jest potrzebne. Każdy z nas prędzej czy później tego wirusa złapie i będzie miał 50% szans na przeżycie...
...
Następna strona