Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polacy popierają hipermarkety

0
Podziel się:

Zdecydowana większość Polaków nie chce wprowadzenia ograniczeń powierzchni sprzedaży powstających sklepów.

Polacy popierają hipermarkety
(PAP/ Andrzej Grygiel)

W*iększość Polaków nie chce, aby ograniczano rozwój wielkich sieci handlowych.*

58 procent badanych rodaków broni hipermarketów, za wprowadzeniem ograniczeń w ich powstawaniu opowiada się 28 procent - wynika z sondażu przeprowadzonego dla "Gazety Prawnej".

Ograniczenie powierzchni przewiduje uchwalona przez Sejm ustawa o tworzeniu i działaniu wielohandlowych obiektów. Dziś będzie ona głosowana w Senacie.

_ Badanie dla "Gazety Prawnej" przeprowadził ośrodek PBS DGA na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1095 Polaków, którzy ukończyli 15. rok życia. _

Ankietowani nie są jednak przeciwni wszystkim zapisom ustawy. Zgadzają się na przykład na to, aby powstanie nowego super czy hipermarketu było uzależnione od uzyskania zgody władz lokalnych. Taką opinię wyraziło 66 procent ankietowanych. Potrzeby pytania władz lokalnych o pozwolenie nie widziało tylko 21 procent badanych.

W kwestii hipermarketów ścierają się dwie skrajne opinie. Jedna głosi, że duże sklepy niszczą lokalny drobny handel, a co za tym idzie wiele miejsc pracy. Druga zaś twierdzi, że hipermarkety zmniejszają bezrobocie.

ZOBACZ TAKŻE:

Hipermarkety wykorzystują pracownikówTą drugą opcję popiera Polish Market Review. Według ich badań otwarcie nowej placówki powoduje powstanie - w zależności od rodzaju i wielkości obiektu - od 15 do 320 nowych miejsc pracy. Dodatkowo jeszcze powstają posady u dostawców, a także pojawia się zapotrzebowanie na pracowników obsługi budynku (ochrona, konserwacja instalacji w obiektach).

Ponadto, jeśli super czy hipermarket powstaje jako główny element galerii handlowej, w jego otoczeniu pojawia się wiele małych wyspecjalizowanych sklepów, a także gastronomia i usługi. Łączny przyrost miejsc pracy w gospodarce jest wyższy od liczby nowych miejsc powstałych w samym sklepie wielkopowierzchniowym.

ZOBACZ TAKŻE:

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)