Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

DMDmodular liczy na 5-krotny wzrost obrotów w 2018, dalsze 250% wzrostu w 2019

0
Podziel się:

Warszawa, 31.07.2018 (ISBnews) - DMDmodular odnotowuje "lawinowy" wzrost liczby zapytań ofertowych dotyczących domów modułowych i liczy na nawet 5-krotny wzrost obrotów w tym roku oraz na dalsze 250% wzrostu w przyszłym roku, poinformowała ISBnews prezes Ewelina Woźniak-Szpakiewicz.

DMDmodular liczy na 5-krotny wzrost obrotów w 2018, dalsze 250% wzrostu w 2019

"Liczba zapytań ofertowych jakie do nas spływają lawinowo rośnie. Spodziewamy się, że nasze obroty w tym roku mogą zwiększyć się nawet pięciokrotnie. Plan na rok przyszły zakłada wzrost o 250% w stosunku do bieżącego roku. To pokazuje, że mamy do czynienia z wręcz eksplozją popularności na budownictwo modułowe" - powiedziała ISBnews Woźniak-Szpakiewicz.

Wskazała, że dotychczas większość zapytań napływała do firmy ze Stanów Zjednoczonych i krajów Unii Europejskiej, ale ostatnio coraz więcej otrzymuje ich z Polski, gdzie śmiało możemy mówić o boomie na budownictwo modułowe.

"Co ciekawe, wśród zapytań od kontrahentów coraz rzadziej odnotowujemy zainteresowanie tanimi obiektami kontenerowymi. Coraz częściej zaś pytania dotyczącą wysokojakościowych realizacji w standardzie pod klucz, np. dla budynków hotelowych czy apartamentowych" - powiedziała prezes, cytowana w komunikacie.

Jak wynika z cytowanych przez DMDmodular danych Grupy PSB Handel, w czerwcu nastąpił wzrost cen nastąpił w ujęciu rocznym w 17 grupach towarowych na 20 monitorowanych. Największe wzrosty zanotowano w kluczowych dla budownictwa segmentach, takich jak płyty OSB, drewno (+34,0%), izolacje termiczne (+14,1%), czy ściany.

"Na rynku mówi się, że w budownictwie brakuje obecnie około 150 tys. pracowników. Z dostępnych danych wynika, że blisko 80% firm poszukuje pracowników budowlanych. Wszystkie te czynniki wpływają na wzrost zainteresowania branżą modułową i wykorzystaniem tej technologii w inwestycjach. Dzięki budowie opartej na wolumetrycznych elementach, inwestor zyskuje gwarancję ceny i terminu zakończenia inwestycji, co staje się niezwykle istotne wobec braku pracowników czy presji płacowej w budownictwie" - wskazała też Woźniak Szpakiewicz.

Według DMDmodular, obecnie branża hotelowa jest jedną z aktywniejszych w zakresie wykorzystania technologii modułowych.

"Można spodziewać się, że w Polsce podobnie jak to dzieje się na świecie, gdzie z wykorzystaniem modułów powstają min. hotele marki Moxy sieci Marriott Int., czy hotele marki CitizenM, również w coraz większym zakresie będzie się wykorzystywać moduły. Głównie za sprawą coraz liczniejszych turystów. Według danych GUS, z turystycznych obiektów noclegowych skorzystało w 2017 r. 32 mln turystów. To o 1,9 mln (6,2%) więcej niż rok wcześniej. Noclegów przybywało praktycznie we wszystkich rodzajach obiektów" - wskazano w komunikacie.

"Zwłaszcza w USA mamy obecnie w branży hotelowej położony nacisk na budownictwo modułowe i chcemy jako przedstawiciel polskiej branży modułowej wykorzystać ten trend, dlatego prowadzimy rozmowy z największymi sieciami hotelowymi i stale monitorujemy ten rynek. Widzimy też, że zainteresowanie budownictwem modułowym rośnie również w innych segmentach takich jak budownictwo mieszkaniowe czy też obiekty typu przedszkola i szkoły. W każdym z tych segmentów mamy z pewnością coś ciekawego do zaproponowania inwestorom" - podsumowała prezes.

Fabryka DMDmodular może dostarczyć nawet 100 modułów miesięcznie, co przekłada się na około 1-1,5tys. m2 PUM dedykowanych dużym obiektom takim jak hotele, akademiki, przedszkola czy szkoły, ale również budownictwu mieszkaniowemu.

Znaczna część produkcji zakładów położonych pod Krakowem (w Skawinie) skierowana jest na eksport do krajów Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych. Firma powstała w 2016 r. Jednym ze znaczących udziałowców firmy jest Forum IV Fundusz Inwestycyjny Zamknięty zapewniając spółce stabilność finansową oraz możliwość realizacji strategii opartej o innowacje i działania R&D.

budownictwo
nieruchomości
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)