Notowania

1,3 mld zł unijnego dofinansowania na budowę odcinków S6 i A2

Unia Europejska przekaże prawie miliard złotych na budowę odcinka drogi ekspresowej S6 między Słupskiem i Gdańskiem oraz blisko 330 mln zł na budowę odcinka autostrady A2 między Warszawą i Mińskiem Mazowieckim.

Podziel się
Dodaj komentarz
(GDDKiA)
Łączny wkład unijny w 48 projektów z dofinansowaniem Unii Europejskiej to prawie 30,1 mld zł

Jak informuje Ministerstwo Infrastruktury, 20 listopada umowę o unijne dofinansowanie obu projektów zawarła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad z Centrum Unijnych Projektów Transportowych.

Budowa drogi ekspresowej S6 Słupsk - Gdańsk na 41-kilometrowym odcinku między obwodnicą Trójmiasta a miejscowością Bożepole Wielkie ma zakończyć się w październiku 2021 r. Koszt inwestycji to ponad 2 mld zł. Niemal połowę przekaże Unia Europejska.

_ Opisany odcinek S6 zaznaczono na czerwono. Istniejące drogi są na czarno (źródło: GDDKiA). _

- Przygotowujemy dalszą realizację korytarza drogi ekspresowej S6 w formule partnerstwa publiczno-prywatnego - powiedział obecny podczas podpisania umów minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. - Trwają niezbędne prace przygotowawcze w tej sprawie - zapewnił.

Jeśli chodzi o budowę 15-kilometrowego odcinka autostrady A2 od Warszawy do Mińska Mazowieckiego ma kosztować 830 mln zł, z czego 330 mln zł pokryje UE. Planowany termin ukończenia inwestycji to czerwiec 2020 r.

_ Źródło: GDDKiA _

- Odcinek ten należy do kluczowych na naszej sieci drogowej. Jest to element transeuropejskiej sieci TEN-T oraz korytarza Bałtyk - Morze Północne - wyjaśnił minister Adamczyk. - W ramach obecnie realizowanego Programu Budowy Dróg Krajowych A2 zostanie przedłużona aż do Białej Podlaskiej, gdzie połączy się priorytetową dla obecnego rządu trasą Via Carpatia - dodał.

"Po podpisaniu umów na A2 Lubelska - Mińsk Mazowiecki oraz S6 Bożepole Wielkie - obwodnica Trójmiasta mamy 48 projektów z dofinansowaniem Unii Europejskiej - napisała GDDKiA na Twitterze. "Łączna wartość całkowita to ok. 60,3 mld zł, w tym koszty kwalifikowalne ok. 35,5 mld zł oraz wkład unijny to blisko 30,1 mld zł" - wyjaśniła dyrekcja.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: budowa dróg, budownictwo, nieruchomości, transport, logistyka, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-11-2018

cydNie wstyd wam brać unijne pieniądze? Co na to prezio? Co na to adrianek? Pieniądze nie śmierdzą?

20-11-2018

alexAle jak to ? wg PISlandczykow Unia Europejska jest zla bo co chwile cos na narzuca i niszczy NAsza demokracje a kase od niej biarą ? podwojne … Czytaj całość

20-11-2018

allI bardzo mnie to cieszy, jesteśmy krajem tranzytowym między zachodem i wschodem i rozwój dróg jak i portów w naszym kraju jest kluczowy dla UE, jak i … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (66)