Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
nowy rząd tuska
24.02.2012 11:57

100 dni rzadu Tuska. Co mówili Szumilas i Siemoniak

Donald Tusk zapowiada obniżenie kosztów korzystania z przedszkoli oraz oszczędności w armii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

*_ - Przedszkola będą tańsze _ - zapowiada Donald Tusk. Zapowiedział też cięcia wydatkach na armię. To podsumowanie spotkań z szefami resortów edukacji narodowej i obrony. *

Premier poinformował, że w budżecie na przyszły rok mają zostać zawarte rozwiązania, które ułatwią rodzicom dostęp do miejsc w przedszkolach. Dodał, że w 2013 roku mają zostać uruchomione dodatkowe środki, które ułatwią rodzicom przedszkolaków korzystanie z usług tych placówek.

- _ Powszechny dostęp do przedszkola powinien stać się przynajmniej w jakiejś kategorii wiekowej dzieci, prawem rodziców. A więc państwo wspólnie z samorządem, powinno w możliwie szybkim terminie zadbać o pełną dostępność usługi przedszkolnej przy taki poziomie odpłatności, który nie będzie dewastujący dla kieszeni rodziców _- mówi premier.

POSŁUCHAJ DONALDA TUSKA:

Premier zapowiedział też ograniczenie wydatków na obronę narodową - w tym rezygnację z jednego z programów.

- _ Ciągle bardzo dużo pieniędzy w polskim wojsku idzie na sprawy, które z obronnością mają niewiele wspólnego. I tutaj rozmawialiśmy na wiele tematów. Zaczynamy od zamknięcia kosztownego, bezsensownego projektu korweta Gawron. To najdroższy kadłub świata, jak złośliwie się mówi _- przekonuje Donald Tusk.

Donald Tusk planuje również zmniejszenie liczby kapelanów pracujących w wojsku - do końca tego roku ma ich być mniej o połowę.

Czytaj więcej o spotkaniach Tuska z ministrami
Inspekcja rządu rozpoczęta. Pierwszy Sikorski Rozmowa z szefem dyplomacji Radosławem Sikorskim rozpoczyna serię spotkań szefa rządu z ministrami.
Dzisiaj ona na dywaniku u Tuska. Co będzie tłumaczyć? Minister będzie musiała wyjaśnić, jak zamierza doprowadzić reformę do końca.
Tagi: nowy rząd tuska, tusk, siemoniak, szumilas, spotkanie, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz