Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

105 mld dol. wypłaconych przez pomyłkę. Samsung ma kłopoty

Pracownik koreańskiego giganta przez pomyłkę wypłacił ponad 100 mld dol. dywidendy. Firma wszczęła dochodzenie i zawiesiła winnego pomyłki, ale na tym nie koniec kłopotów. Południowokoreańska Narodowa Izba Emerytalna zrywa powiązania z korporacją.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/FOTOLINK/EAST NEWS)
Pomyłka pracownika spowodowała ogromne straty

Pomyłka wyszła na jaw pod koniec zeszłego tygodnia. Firma miała wypłacić dywidendę w postaci własnych akcji na rzecz 2 018 pracowników, którzy byli członkami spółki akcyjnej.

Dywidenda miała wynieść 1000 sztuk (0,94 USD) na akcję. Ale pracownik pomylił się przy wpisywaniu danych. Błąd spowodował, że Samsung Securities wypłacił dywidendę, która była 1000 razy większa od wartości każdego udziału.

W sumie firma zdeponowała 2,8 mld akcji o wartości 104 mld dol. na kontach pracowniczych. Pracownicy, którzy pomimo zakazu, natychmiast sprzedali swoje udziały, podobnie jak osoba odpowiedzialna za całe zamieszanie, zostali zawieszeni.

Samsung S9 i S9 Plus na MWC w Barcelonie

- Zrekompensujemy straty wszystkim inwestorom, którzy ucierpieli na skutek tymczasowej sprzedaży - powiedziała rzeczniczka Samsung Securities.

Koreański depozyt papierów wartościowych poinformował, że wszystkie problematyczne transakcje dotyczące akcji Samsung Securities zostały rozwiązane.

To jednak nie koniec problemów koreańskiego giganta. Południowokoreańska Narodowa Izba Emerytalna poinformowała, że zrywa powiązania z Samsung Securities i przestaje wysyłać do firmy swoje zamówienia. Decyzja została podjęta z powodu "obaw związanych ze złymi środkami bezpieczeństwa po wypadku finansowym" - powiedział rzecznik NPS.

NPS jest czwartym co do wielkości, publicznym funduszem emerytalnym na świecie.

Tagi: samsung, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-04-2018

gazetka przedszkolnaJeśli wp, pozostałę informacje ma na tym samym poziomie ... to ja dziękuję :)

14-04-2018

litościKto to pisał? Naćpany czy z przedszkola "stażysta" :)

14-04-2018

w PROFESJONALNYM PORTALUprawdziwy dziennikarz napisał: "Błąd nie dotyczył funduszu, ale samego Samsung Securities. Polegał na tym, że zamiast wyemitować akcje wartości … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (22)