Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

105 mld dol. wypłaconych przez pomyłkę. Samsung ma kłopoty

22
Podziel się

Pracownik koreańskiego giganta przez pomyłkę wypłacił ponad 100 mld dol. dywidendy. Firma wszczęła dochodzenie i zawiesiła winnego pomyłki, ale na tym nie koniec kłopotów. Południowokoreańska Narodowa Izba Emerytalna zrywa powiązania z korporacją.

Pomyłka pracownika spowodowała ogromne straty
Pomyłka pracownika spowodowała ogromne straty (AP/FOTOLINK/EAST NEWS)
bDTpTBLV

Pomyłka wyszła na jaw pod koniec zeszłego tygodnia. Firma miała wypłacić dywidendę w postaci własnych akcji na rzecz 2 018 pracowników, którzy byli członkami spółki akcyjnej.

Dywidenda miała wynieść 1000 sztuk (0,94 USD) na akcję. Ale pracownik pomylił się przy wpisywaniu danych. Błąd spowodował, że Samsung Securities wypłacił dywidendę, która była 1000 razy większa od wartości każdego udziału.

W sumie firma zdeponowała 2,8 mld akcji o wartości 104 mld dol. na kontach pracowniczych. Pracownicy, którzy pomimo zakazu, natychmiast sprzedali swoje udziały, podobnie jak osoba odpowiedzialna za całe zamieszanie, zostali zawieszeni.

bDTpTBLX
Zobacz także: Samsung S9 i S9 Plus na MWC w Barcelonie

- Zrekompensujemy straty wszystkim inwestorom, którzy ucierpieli na skutek tymczasowej sprzedaży - powiedziała rzeczniczka Samsung Securities.

Koreański depozyt papierów wartościowych poinformował, że wszystkie problematyczne transakcje dotyczące akcji Samsung Securities zostały rozwiązane.

bDTpTBMd

To jednak nie koniec problemów koreańskiego giganta. Południowokoreańska Narodowa Izba Emerytalna poinformowała, że zrywa powiązania z Samsung Securities i przestaje wysyłać do firmy swoje zamówienia. Decyzja została podjęta z powodu "obaw związanych ze złymi środkami bezpieczeństwa po wypadku finansowym" - powiedział rzecznik NPS.

NPS jest czwartym co do wielkości, publicznym funduszem emerytalnym na świecie.

bDTpTBMy
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(22)
gazetka przed...
3 lata temu
Jeśli wp, pozostałę informacje ma na tym samym poziomie ... to ja dziękuję :)
w PROFESJONAL...
3 lata temu
prawdziwy dziennikarz napisał: "Błąd nie dotyczył funduszu, ale samego Samsung Securities. Polegał na tym, że zamiast wyemitować akcje wartości 2,8 mld wonów, mające być premią dla pracowników, spółka pomyłkowo wyemitowała 2,8 mld akcji, czyli ok. 30-krotnie więcej niż zamierzała." Marek Drus Puls Biznesu
litości
3 lata temu
Kto to pisał? Naćpany czy z przedszkola "stażysta" :)
bDTpTBMz
wstyd niemiec...
3 lata temu
Po tylu dniach, ten gniot udający informację, nadal na stronie wp??? Musicie strasznie nisko oceniać intelekt waszych czytelników.
kłopoty z lic...
3 lata temu
Chyba pisał to ten zwolniony pracownik :)
...
Następna strona