Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

110 osób zmarło z zimna w Rosji

0
Podziel się:

W styczniu zmarły z zimna 64 osoby. 46 Zamarzło od początku lutego - poinformowało rosyjskie ministerstwo zdrowia.

110 osób zmarło z zimna w Rosji
(Krzysztof Dobrzański/CC/Flickr)

Co najmniej 110 osób zamarzło w Rosji od początku stycznia - poinformował rzecznik ministerstwa zdrowia Konstantin Proszyn. Liczba ta nie obejmuje osób nieletnich, ponieważ ministerstwo nie dysponuje dotyczącymi ich statystykami.

W styczniu zmarły z zimna 64 osoby. 46 Zamarzło od początku lutego. Ministerstwo nie poinformowało jednak, czy liczby te są wyższe niż w latach poprzednich - pisze AFP.

Nad ranem w Moskwie temperatura spadała do - 24 st. C, a w Jakucji (na wschodzie Syberii) zbliżała się do - 34 st.

- _ Temperatury pozostaną nietypowo niskie w regionach Rosji środkowej, a mrozy wzrosną jeszcze podczas weekendu _ - poinformowały w środę służby meteorologiczne.

O ataku zimy czytaj w Money.pl
Zima nie odpuszcza. To stąd wzięły się mrozy Przenikliwy mróz w Europie wziął się z kurczenia się powłoki lodowej pokrywającej Ocean Arktyczny, gdzie skutki globalnego ocieplenia są najbardziej widoczne.
Będzie lawina pozwów przeciw władzom Wszczęte przez prokuraturę śledztwo będzie prowadzone w sprawie utrudnień, a nie przeciwko konkretnym osobom.
W Europie mróz. Prognoza pogody dalej groźna Z różnych państw europejskich nadchodzą wiadomości o kolejnych śmiertelnych ofiarach mrozów i o rekordowo niskich temperaturach.
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)