Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

143 miliony zł na nagrody w skarbówce. To premie za walkę z luką w VAT

90
Podziel się:

W latach 2017-18 na premie dla urzędników skarbowych wydano prawie 150 mln zł. Biorąc pod uwagę rosnące uszczelnienie wpływów z VAT i jego coraz lepszą ściągalność, można uznać, że urzędnicy sobie na dodatki naprawdę zasłużyli.

143 miliony zł na nagrody w skarbówce. To premie za walkę z luką w VAT
(DANIEL MITER/REPORTER)
bEUVIaeZ

Ministerstwo Finansów przeznaczyło w latach 2017-2018 na premie dla urzędników zatrudnionych w Izbach Administracji Skarbowej (czyli dawnych izbach skarbowych) 143 mln zł. Najwięcej trafiło do urzędników z Poznania – 28,6 mln. Najwyższe premie otrzymali natomiast urzędnicy z Olsztyna. W 2017 r. było to średnio po ok. 6,6 tys. zł na osobę – informuje dziennik "Fakt".

Premie trafiły przede wszystkim do rąk szeregowych urzędników tropiących m.in. wyłudzenia podatku VAT. Poprawa jego ściągalności jest widoczna: w 2018 r. wpływy z jego tytułu do budżetu będą o 44 mld zł wyższe niż rok wcześniej. Dla porównania, między 2008 a 2015 r. wzrost wyniósł tylko 27 mld zł.

Zobacz także: Minister Ziobro wytacza ciężkie działa. "Mogą trwale sparaliżować firmę"
bEUVIafb

"Fakt" przypominam, że gdy Morawiecki był ministrem finansów, wprowadzono w życie wiele przepisów, które z jednej strony uprościły kontrole podatkowe, a z drugiej – zwiększyły ich skuteczność.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

bEUVIafC
KOMENTARZE
(90)
dddd
3 lata temu
najwiekszy sukces kłamcy morawieckiego w MF to zwolnienie 5.5 tys. ludzi z urzedów w 2017 roku ,kłamcy, oszuści , fałszywi katolicy ,padalce
teed
3 lata temu
skarbowa mafia
lwp
3 lata temu
pis to dno szamba
bEUVIafD
Zulus
3 lata temu
6.600,00zł ? ja piernicze, gdzie to tyle dają, chyba w ministerstwie
maxi
3 lata temu
Czy to z PO,czy PIS ..jak jest okazja to okrada się biednych,jak tylko sie da.Nieroby nadal są doceniani,a biedna Polska i biedni Polacy w dniu emerytury patrzą na 1200 i nie widzą co z tym zrobić,bo na nic nie wystarcza.
...
Następna strona