Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

15 firm chce budować jedną obwodnicę

0
Podziel się

Konsorcja zgłosiły się do przetargu na budowę drogi wokół Jarocina w ciągu ekspresowej S11.

15 firm chce budować jedną obwodnicę
(Reporter)
bEqHOGVx

Konsorcja zgłosiły się do przetargu na budowę drogi wokół Jarocina w ciągu ekspresowej S11 - poinformowała Alina Cieślak z poznańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Wybrany wykonawca zbuduje obwodnicę o łącznej długości 13 kilometrów z dwoma węzłami drogowymi, trzynastoma obiektami inżynierskimi oraz drogami dojazdowymi. Wyłonienie wykonawcy, podpisanie umowy oraz rozpoczęcie prac planowane jest na 2014 rok. Inwestycja ma być gotowa na początku 2017 roku.

_ Obwodnica Jarocina w ciągu drogi ekspresowej S11 Kołobrzeg-Poznań-Bytom przejmie nie tylko ruch tranzytowy z dotychczasowej drogi krajowej nr 11, ale również z dróg nr 12 i 15. Dzięki temu skróci się czas przejazdu przez Jarocin oraz poprawi bezpieczeństwo ruchu _ - poinformowała Cieślak.

bEqHOGVz

Dodała, że firmy i konsorcja, które pozytywnie przejdą weryfikację wniosków, zostaną zaproszone do drugiego etapu przetargu i złożenia ofert cenowych. Poza ceną, na wybór będą miały również wpływ termin realizacji oraz okres gwarancji.

Czytaj więcej w Money.pl

bEqHOGWa
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)