Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

190 mln zł z unijnej kasy na port w Ustce. Ma być dominującym portem rybackim na środkowym wybrzeżu

92
Podziel się

Przedstawiciele Urzędu Morskiego w Słupsku zapewniają, że prace budowlane nie zakłócą funkcjonowania portu.

Inwestycja ma być gotowa na początku 2023 roku.
Inwestycja ma być gotowa na początku 2023 roku. (PAP/Adam Warżawa)
bDIpKlRx

189 mln zł na przebudowę portu w Ustce przeznaczy ze środków unijnych Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Według ministra gospodarki morskiej Marka Gróbarczyka Ustka może stać się dominującym portem rybackim na środkowym wybrzeżu.

Umowa pomiędzy ARiMR a Urzędem Morskim w Słupsku obejmuje zaprojektowanie i budowę nowego falochronu zachodniego o długości ok. 800 m, nabrzeże przeładunkowe o długości ok. 230 m, ostrogę tłumiącą falowanie o długości ok. 85 m oraz nabrzeże cumownicze długości ok. 250 m łączące nowy falochron Zachodni ze starym.

Inwestycja ma być gotowa na początku 2023 roku. Jej efektem ma być poprawa warunków cumowania i stacjonowania jednostek rybackich na terenie portu, a także możliwość obsługi dużych jednostek rybackich.

bDIpKlRz

Podczas wtorkowej konferencji prasowej w Kapitanacie Portu Ustka minister Gróbarczyk stwierdził, że Ustka może stać się dominującym portem rybackim, ale i handlowym i rozwojowym na środkowym wybrzeżu.

Przedstawiciele Urzędu Morskiego w Słupsku zapewniają, że prace budowlane nie zakłócą funkcjonowania portu.

W dalszej perspektywie planowane są kolejne inwestycje w port w Ustce.

bDIpKlRF

Chcesz podzielić się swoją historią? Napisz do naszej redakcji przez dziejesie.wp.pl

bDIpKlSa
inwestycje
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(92)
jprzem
3 lata temu
Znam Ustkę ponad 25 lat i przerażają mnie powoli zachodzące tam zmiany ot choćby trzy wieżowce w lesie na Wczasowej. Ludzie na Boga nie rujnujcie tego pięknego miasta ! To w tej normalnej Ustce się kiedyś zakochałem i czekam co roku 11 miesięcy aby móc u Was ponownie odpocząć. Nie chcę przyjeżdżać z cholernie śmierdzącego, zatłoczonego, zabudowanego Krakowa (ponad 700 km) do koszmarkowa typu Zakopane. Ja chce z rodziną cieszyć się dzikością zachodniej plaży, zbierać grzyby w lesie podglądać pędzące sarny i jelenie. Nie chce aby kiedyś moje wnuki poznały betonową Ustkę, gdzie zamiast piaszczystych ścieżek będzie kostka brukowa. Włodarze Ustki opamiętajcie się macie piękne miasto po co wam blokowisko dla mamony ????? Możecie więcej stracić niż zyskać. Zabudujcie jeszcze zachodnią plażę, zasypcie Seekenmoor postawcie tam Galerię Handlową dla Warszawiaków aby się czuli jak u siebie, zrównajcie z piachem bunkry i będzie git ...
Pomyśl ... p...
3 lata temu
Tak czy siak pomysł dobry . Dla tych co się ''plują '' powiem tak , ''to z unijnej kasy więc nie możemy z tej puli wydać jej na niepełnosprawnych czy ... śmigłowce
Art. 7 ust. 3...
3 lata temu
Widzę, że muszę dożyć koniecznie tego 2023 czy 2025 roku! Tyle fajnych projektów będzie wówczas finalizowanych! Pojadę nad morze za grosze! Nowiutkim polskim samochodem elektrycznym, którego plakat, jako obiekt westchnień, będzie zwisać nad łóżkiem każdego chińskiego, koreańskiego czy japońskiego nastolatka albo biznesmena! Śmigając przez mosty pobudowane tak gęsto, że pod niektórymi trzeba było wykopać rzeki! (Żeby nie był wiaduktami) Do wykładanej bursztynem maszoperii + SPA + pomnik małego, na nabrzeżu portu nad portami! Do Ustki! I zamówię najbardziej wykwintne danie z menu! Smażoną stynkę! (Raczej już nic innego nie da się wyłowić podówczas z Bałtyku).
bDIpKlSb
popot
3 lata temu
Dominujacy port rybacki ????? a ryby sa jeszcze w Baltyku???
rezun-one
3 lata temu
Ciekawe co oni chcą łowić? Chyba foki. Może będą sprowadzać ryby przez CPL w Łodzi i zarybiać Bałtyk? Rybacy w Ustce już dawno przestawili się na turystykę i sportowy połów dorsza. Rozwój Ustki, jak najbardziej, ale w hotele i restauracje, klimat się zmienia, będzie dużo Skandynawów.
...
Następna strona