Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|

2 mln zł na jednego powracającego naukowca. Gowin obiecuje nie tylko atrakcyjne pensje

22
Podziel się:

Atrakcyjne i wyraźnie wyższe wynagrodzenia mają skłonić polskich naukowców do powrotu do Polski.

Jarosław Gowin
Jarosław Gowin (money.pl)

Atrakcyjne i wyraźnie wyższe wynagrodzenia mają skłonić polskich naukowców do powrotu do Polski. - Młody doktor, czy profesor, który zdecyduje się wrócić do kraju, będzie miał również sfinansowany zalążek zespołu badawczego - zaznaczył wicepremier Jarosław Gowin w programie "Money. To się liczy".

- Po wejściu do Unii kilkanaście tysięcy zdolnych młodych naukowców rozjechało się po całej Europie. Te dwa miliony nie są jedynie przeznaczone na wynagrodzenia, choć i one mają być atrakcyjne i wyraźnie wyższe w stosunku do przeciętnych wynagrodzeń na polskich uczelniach - mówił wicepremier Jarosław Gowin w programie "Money. To się liczy".

Jak zaznaczył w tych 2 mln zł są też środki na dwóch współpracowników. Młody doktor, czy profesor, który zdecyduje się wrócić do kraju, będzie miał sfinansowany zalążek zespołu badawczego.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(22)
Szarak
6 lat temu
A ile dostanę jako naukowiec za wierną służbę Polsce dotychczas...
mały Nicolaus
6 lat temu
Panie Gowin - a ile mi pan zaoferuje za zrezygnowanie z wyjazdu, do którego się przymierzam?
Honorata
6 lat temu
Oni nic chcą naukowców i ludzi inteligentnych ,nie związanych politycznie i mafijnie z polityką ponieważ wszyscy tacy są przeciw PIsowi . To przykrywka i blablanie polityczne aby naiwni myśleli jak to się starają o rozwój. PISowi najbardziej zależy na ciemnocie bo ta ich popiera , nikt realnie myślący posiadający honor ich nie poprze .Nie ma takiej możliwości.
Alpc
6 lat temu
Czyżby miał już wytypowanych znajomych? Może sam się zalicza do naukowców?
emeryt
6 lat temu
może nie naukowca tylko PiS-owca bo naukowcy są tej bandzie zbędni, ponieważ byli by mądrzejsi od nich, wystarczający w zupełności do każdego stanowiska jest magister. A zresztą panie Gowin pan akurat w tej ekipie ma tyle do powiedzenia co " przysłowiowy żyd za okupacji. / bez urazy wobec żydów /
...
Następna strona