Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

200 płatnych staży dla osób niepełnosprawnych

0
Podziel się:

W województwie małopolskim czeka na stażystów 70 miejsc, w śląskim i mazowieckim po 45, w łódzkich urzędach 50 stanowisk, natomiast w wielkopolskim ze staży skorzysta 10 osób, a na Dolnym Śląsku 5 uczestników.

200 płatnych staży dla osób niepełnosprawnych
(abalcazar/iStockphoto)

200 osób niepełnosprawnych będzie mogło odbyć płatny, trzymiesięczny staż w administracji publicznej w ramach projektu Fundacji Instytutu Rozwoju Regionalnego.

W województwie małopolskim czeka na stażystów 70 miejsc, w śląskim i mazowieckim po 45, w łódzkich urzędach 50 stanowisk, natomiast w wielkopolskim ze staży skorzysta 10 osób, a na Dolnym Śląsku 5 uczestników - poinformowała fundacja w przesłanym w poniedziałek PAP komunikacie.

W projekcie mogą uczestniczyć osoby niepełnosprawne w stopniu znacznym lub umiarkowanym, a także w stopniu lekkim pod warunkiem posiadania niepełnosprawności sprzężonej (gdy u osoby występują dwie lub więcej niepełnosprawności).

Każdy uczestnik projektu otrzyma kompleksowe wsparcie podczas przygotowania do odbycia stażu a w przyszłości zdobycia zatrudnienia. Będzie mógł skorzystać z zajęć indywidualnych lub grupowych, szkoleń podnoszących kwalifikacje zawodowe, a także konsultacji z psychologiem. Do dyspozycji będą również trenerzy pracy i doradcy zawodowi. Dla każdego stażysty zostaną dobrane miejsca pracy odpowiadające ich wykształceniu i kwalifikacjom.

Staże odbędą się w urzędach administracji publicznej i jednostkach im podległych.

_ Dzięki projektowi 200 osób niepełnosprawnych będzie miało szansę rozpocząć swoją karierę w administracji publicznej. Drugim ważnym efektem naszych działań będzie większa otwartość urzędów na pracę takich osób. Pozwoli to zmniejszyć odsetek instytucji publicznych, które płacą kary związane z zatrudnianiem niewystarczającej liczby osób niepełnosprawnych _ - powiedziała Magdalena Mianowska, odpowiedzialna za rekrutację uczestników projektu.

Projekt potrwa do 31 maja 2014 r. Więcej informacji, dotyczących warunków rekrutacji można znaleźć na stronie: www.firr.org.pl

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Liderem projektu jest Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Patronat Honorowy nad całością sprawuje Rzecznik Praw Obywatelskich i Marszałek Województwa Małopolskiego.

W urzędach centralnych zatrudnianych jest zbyt mało niepełnosprawnych pracowników. Z informacji rządu o działaniach podejmowanych w 2011 r. (ostatnie dane) na rzecz realizacji postanowień Karty Praw Osób Niepełnosprawnych, wynika, że określone ustawowo minimum - 6 proc. ogólnej liczby etatów - osiągnął tylko Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).

Państwowe i samorządowe jednostki organizacyjne, instytucje kultury, które nie osiągnęły ustawowego, minimalnego wskaźnika zatrudnienia osób niepełnosprawnych, zobowiązane są do dokonywania wpłat na PFRON.

Czytaj więcej w Money.pl
Niepełnosprawny pracownik. Korzyści i obowiązki Zatrudnianie niepełnosprawnych regulowane jest przez szereg przepisów, które mają ułatwiać funkcjonowanie takich osób na rynku pracy.
Warszawa utrudnia życie niepełnosprawnym Likwidacja niektórych linii autobusowych zapowiadana przez ZTM utrudni poruszanie się po Warszawie osobom niepełnosprawnym.
Koniec z parkowaniem na miejscach dla... Będą kontrolować, czy miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych nie są blokowane przez samochody pełnosprawnych kierowców.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)