Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
16.08.2005 19:25

200 tysięcy osób wzięło udział w uroczystym otwarciu Światowych Dni Młodzieżyęłęó

Podziel się
Dodaj komentarz

20. Światowe Dni Młodzieży rozpoczęła uroczysta msza na stadionie FC Koeln. Inauguracyjne nabożeństwa zostały odprawiane także w Dusseldorfie i Bonn. Uczestniczyło w nich w sumie 200 tysięcy osób.
Msza na stadionie FC Koeln była jednocześnie wielkim, plenerowym widowiskiem. Uczestniczyli w niej muzycy, chór i aktorzy. Przed rozpoczęciem nabożeństwa kilku mężczyzn wniosło na stadion drewniany krzyż. Mszę odprawił arcybiskup Kolonii, kardynał Joachim Meisner. W homilii podkreślił, że Światowe Dni Młodzieży są spotkaniem stojącym pod znakiem dwóch papieży - Jana Pawła II w niebie i Benedykta XVI na ziemi.

Myślą przewodnią nabożeństwa było zdanie z Ewangelii świętego Mateusza "Ujrzeliśmy jego gwiazdę i przyszliśmy oddać mu pokłon". To zdanie odczytano w kilku językach, także po polsku. Rozpoczynające się Światowe Dni Młodzieży są dwudziestym tego typu spotkaniem. Swój udział zgłosiło ponad 400 tysięcy osób. Najważniejszym gościem spotkania będzie papież Benedykt XVI, dla którego pielgrzymka do ojczyzny będzie jednocześnie pierwszą podróżą zagraniczną. W niedzielę na Polu Maryjnym papież odprawi mszę, która zakończy Światowe Dni Młodzieży. Szacuje się, że w nabożeństwie może wziąć udział nawet 800 tysięcy osób.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz