Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

29 lat i posada w Banku Światowym. Kamiński junior dołącza się do żartu z... Petru

Praca w Banku Światowym w wieku 29 lat? Kacper Kamiński nie jest pierwszym, któremu się to udało. Kilkanaście lat temu w podobnej sytuacji był Ryszard Petru, a na początku obecnej kadencji żartował z niego były rzecznik prezydenta. Do żartów dołączył się natomiast... Kacper Kamiński.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Leszek Szymański)
Ryszard Petru i jego praca w Banku Światowym była obiektem żartów 2 lata temu

Praca w Banku Światowym w wieku 29 lat? Kacper Kamiński nie jest pierwszym, któremu się to udało. Kilkanaście lat temu w podobnej sytuacji był Ryszard Petru, a na początku obecnej kadencji żartował z niego były rzecznik prezydenta. Do żartów dołączył się... Kacper Kamiński.

O tym, że internet nie zapomina, przekonują się raz po raz kolejni użytkownicy. Tym razem Kacper Kamiński, o którego nowej pracy pisaliśmy już we wtorek w money.pl.

Syn Mariusza Kamińskiego, koordynatora służb specjalnych od lipca pracuje w Banku Światowym jako doradca wicedyrektora wykonawczego. Kandydaturę na to stanowisko wysuwa Narodowy Bank Polski.

Tymczasem gdy przejrzymy konto na Twitterze Kacpra Kamińskiego i cofniemy się na nim o 2 lata, to znajdziemy ciekawy wpis. Co prawda nie samego Kamińskiego juniora, a ówczesnego posła i późniejszego rzecznika prezydenta Krzysztofa Łapińskiego, ale za to podany dalej przez syna Mariusza Kamińskiego. Można więc założyć, że oznacza to poparcie dla tego tweeta.

"R. Petru- 29 l. ekonomista ds. Polski i Węgier w Banku Światowym, przed objęciem funkcji asystent i doradca Leszka Balcerowicza #Misiewicze" - to wypowiedź Łapińskiego, która miała być odpowiedzią na akcję opozycji, wskazującą młodych pracowników administracji rządowej bez doświadczenia.

Zobacz także: Prezydent o aferze KNF

To żart z Ryszarda Petru, który w młodym wieku trafił do Banku Światowego, w domyśle - dzięki pomocy Leszka Balcerowicza. Dziś w takiej samej sytuacji znajduje się syn Mariusza Kamińskiego, a więc ten, który podał dalej wpis Łapińskiego.

Kacper Kamiński to 29-letni syn Mariusza Kamińskiego, koordynatora służb specjalnych w rządzie PiS. Od lipca tego roku pracuje jako doradca byłej wiceprezes NBP w Banku Światowym. Rocznie zarabia między 120 a 150 tys. dolarów - pisze "Gazeta Wyborcza".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: bank światowy, kacper kamiński, praca, mariusz kamiński, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-11-2018

JaroDojna zmiana szaleje!!!

20-11-2018

xyzCo tam posada doradcy, nastepna to premier albo prezydent.

20-11-2018

jajcokaminski nowym rubikoniem?, kroją nas jak chcą

Rozwiń komentarze (326)