Notowania

Sporne 500+. Zasądzone alimenty warunkiem świadczenia samotnych rodziców

Wymóg Ministerstwa Rodziny podważył sąd. Rząd nie zamierza się ugiąć. Pisze do gmin ostre zalecenie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Hulimka/REPORTER)

Samotni rodzice, aby dostać pieniądze z programu 500+, muszą mieć zasądzone alimenty. Dotyczy to również sytuacji, w której rodzice starają się o wsparcie nie na pierwsze dziecko, ale na kolejne. Wymóg ten zakwestionował Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie – pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Podczas gdy na pierwsze dziecko obowiązuje kryterium dochodowe, warunek ten wydaje się uzasadniony. Jednak przy kolejnym dziecku świadczenie nie jest zależne od sytuacji materialnej rodziny – tłumaczy dziennik.

Dlatego też sąd orzekł, że rodzice starający się o pieniądze na drugie i kolejne dziecko nie muszą mieć oświadczenia o alimentach.

Zobacz też: Wiceminister: pod koniec roku kolejne uszczelnienie programu 500+:

Ministerstwo Rodzimy jednak nie zamierza się dostosować - pisze DGP. Mało tego, właśnie przesłało do gmin ostre zalecenie, aby bezwzględnie trzymały się pierwotnego zalecenia i wciąż wymagały poświadczenia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: program 500+, 500+, wiadomości, gospodarka, prawo, gospodarka polska, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-11-2018

emerytkaz tym 500+ to same przekręty moja sąsiadka udaje ,że jest samotna zameldowana u rodziców, mieszka z partnerem w jego domu,ona ma 500+ ,na jedno … Czytaj całość

13-11-2018

642Ten program jest niesprawiedliwy dostają bogacze a Ci co potrzebują naprawdę pomocy nie mają nic.

13-11-2018

renataej emerytko,ty spójrz na swój tylek co robiłaś jak byłaś młoda,znam takie konfidentki,każą mieszkać nawet z bandziorem który okaleczył dziecko.Tobie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (80)