Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
euro 2012
24.01.2011 11:26

500 dni do Euro 2012. Tusk pewien: Zdążymy

Premier podkreśla, że żadna kluczowa inwestycja nie została zmarnowana.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Ehreii/CC/Wikipedia)

Aktualizacja: 12:00

Premier Donald Tusk zapewnił, że Polska zdąży z kluczowymi inwestycjami na EURO 2012. Od dziś do ich inauguracji zostało 500 dni.

Szef rządu, który był na stadionie w Gdańsku - jednym z miast-gospodarzy mistrzostw - powiedział, że najważniejsze inwestycje przed EURO to stadiony i lotniska, a te są lub będą na mistrzostwa gotowe.

POSŁUCHAJ SZEFA RZĄDU:


Szef rządu zapowiedział, że w czasie trwania mistrzostw premier spodziewa się 30 tysięcy nowych miejsc pracy. Ponadto - według szefa rządu - zyskają miasta-gospodarze EURO - głównie dzięki nowym stadionom i lotniskom, spełniającym wysokie standardy.

POSŁUCHAJ SZEFA RZĄDU:


Tusk dodał, że najważniejsze są nie same mistrzostwa, lecz to, by inwestycje infrastrukturalne pozostały także po zawodach. Premier mówił, że z końcem mistrzostw nie skończy się na przykład budowa dróg i autostrad.

Liczymy na to co zostawią kibice i to co zostanie po Euro

Dyrektor EURO 2012, Adam Olkowicz, powiedział, że korzystna będzie zwłaszcza wizyta około miliona kibiców i promocja naszego kraju. Ponadto przy okazji EURO poprawia się infrastruktura - drogi, koleje czy same stadiony.

Przyznał, że nie wszystkie działania się udały. Wymienił w tym kontekście budowę dróg ekspresowych czy rewitalizację okolic Stadionu Narodowego w Warszawie.

Także Adrian Furgalski z zespołu doradców gospodarczych TOR uważa, że nie zdążymy z wszystkimi inwestycjami. Sytuacja najbardziej dramatycznie wygląda na kolei oraz w inwestycjach drogowych.

POSŁUCHAJ ADRIANA FURGALSKIEGO:

Zdaniem eksperta nie ma już szans, żeby zdążyć z wszystkimi inwestycjami obiecywanymi przez polityków. Szczególnie kibice korzystający z kolej podczas mistrzostw będą musieli uzbroić się w cierpliwość.

*POSŁUCHAJ ADRIANA FURGALSKIEGO: *


Mistrzostwa Europy w piłce nożnej rozpoczną się 7. czerwca 2012 roku meczem otwarcia na Stadionie Narodowym w Warszawie. Łącznie będą rozgrywane w ośmiu miastach w Polsce i na Ukrainie.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/151/t128663.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/euro;2012;polska;i;ukraina;integruja;prawo,242,0,751090.html) Euro 2012: Polska i Ukraina integrują prawo Minister Kwiatkowski chce wspólnych procedur deportacji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/57/t111161.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/80;mld;zl;na;przygotowania;do;euro;2012,164,0,749476.html) 80 mld zł na przygotowania do Euro 2012 Dyrektor turnieju podkreśla, że mistrzostwa przyspieszają zmiany na lepsze w naszym kraju.
Tagi: euro 2012, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz