Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dotacje unijne
06.07.2010 06:31

600 mln euro czeka na działania MEN

Resort, który ma do dyspozycji miliard euro, zakontraktował niecałe 40 procent tej kwoty.

Podziel się
Dodaj komentarz
(dra_schwartz/iStockphoto)

Resort oświaty, który ma do dyspozycji do 2013 roku miliard euro, zakontraktował dotychczas na wdrożenie programów niecałe 40 procent tej kwoty.

Inne resorty wydały już ponad połowę dostępnych środków - podkreśla _ Dziennik Gazeta Prawna _. Najwolniej są realizowane tzw. projekty systemowe, na które MEN otrzymało ponad pół miliarda euro.

Kilkoma z nich zarządzają urzędnicy resortu. Ponieważ terminy rozpoczęcia projektów w niektórych przypadkach były przesuwane nawet kilka razy, na ich efekty trzeba będzie poczekać jeszcze dwa - trzy lata.

Już widać, że unijne pieniądze znacząco nie wpłyną na przyspieszenie reform w edukacji. Co gorsza - jak podkreśla gazeta - spora część środków, które ma do dyspozycji MEN, zostanie wydana nieefektywnie. Tak jest na przykład w projekcie o wartości 757 tysięcy złotych zarządzanym przez MEN, a dotyczącym doskonalenia zawodowego nauczycieli. Zdaniem Sławomira Broniarza, szefa Związku Nauczycielstwa Polskiego, środowisko nauczycielskie nie jest informowane o sposobie wykorzystania unijnych środków przez MEN, a powinien on być bardziej przejrzysty.

Tagi: dotacje unijne, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz