Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
włochy
21.09.2010 12:01

600 tysięcy Włochów ofiarami lichwy

Obroty lichwiarzy szacuje się na co najmniej 20 miliardów euro rocznie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(daniel_philpott/CC/Flickr)

Około 600 tysięcy osób we Włoszech padło ofiarami lichwy. Obroty lichwiarzy szacuje się na co najmniej 20 miliardów euro rocznie - to dane z ogłoszonego we wtorek raportu Stowarzyszenia Przedsiębiorców (Confesercenti).

Według tych danych lichwiarze, w których sidła wpadło już około 200 tysięcy handlowców, inkasują łącznie co roku 6 miliardów euro odsetek. W proceder ten zamieszanych jest około 70 tysięcy ludzi, powiązanych z organizacjami mafijnymi.

To właśnie na terenach największej aktywności mafii, a więc w Kampanii i na Sycylii, a także w stołecznym regionie Lacjum, najwięcej ludzi pada ofiarami lichwy.

Powodem do wszczęcia alarmu jest także - jak odnotowano w raporcie Stowarzyszenia Przedsiębiorców - systematyczny spadek liczby składanych przez ofiary doniesień o popełnieniu przestępstwa.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/180/t80052.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/wloski;bank;centralny;zablokowal;american;express,44,0,609068.html) Włoski bank centralny zablokował American Express Wystawca kart stosował _ lichwiarskie oprocentowanie _.
Tagi: włochy, wiadomości, gospodarka, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz