Notowania

rolnicy
17.08.2010 07:35

75 tysięcy złotych premii dla młodych rolników

Od dziś rolnicy, którzy przejmują gospodarstwa rolne, mogą składać wnioski o premie.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Od dziś młodzi rolnicy, którzy przejmują gospodarstwa rolne, mogą składać wnioski o przyznanie premii w wysokości 75 tysięcy złotych. Wnioski należy składać w oddziałach terenowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. *

Henryk Czemplik z ARiMR powiedział, że to pomoc bezzwrotna, którą stosunkowo łatwo uzyskać. Co najmniej 52 tysiące rolnik musi jednak wydać na modernizację gospodarstwa zaś prawie 25 tysięcy może przeznaczyć na dowolny cel.

Czemplik tłumaczy, że w tym roku złagodzono obostrzenia dotyczące nabywanego gospodarstwa. Aby otrzymać premię, rolnik musi przejąć lub kupić gospodarstwo o powierzchni ponad 10 hektarów, czyli o wielkości średniej krajowej. Dotychczas minimalna powierzchnia musiała odpowiadać średniej w danym województwie.

Wnioski będą przyjmowane do czasu wyczerpania przeznaczonych na ten cel środków. Do wykorzystania w tegorocznym naborze jest ponad 387 milionów złotych, co wystarczy dla ponad 5 tysięcy osób.

Henryk Czemplik zaznaczył, że młody rolnik to według definicji osoba do 40 roku życia, która ma wykształcenie rolnicze lub odpowiedni staż pracy w gospodarstwie.

O przyznaniu środków będzie decydowała kolejność złożonych wniosków.

Czytaj w Money.pl

Tagi: rolnicy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz