Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prywatyzacja
15.06.2011 08:40

9 tysięcy rachunków maklerskich w miesiąc. Dzięki BGŻ

Prywatyzacja dużych spółek skarbu państwa sprawia, że na parkiecie przybywa inwestorów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kryczka/iStockphoto)

Polacy mają już ponad półtora miliona rachunków inwestycyjnych. Takie dane opublikował Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych. Rzecznik KDPW Dariusz Marszałek powiedział reporterowi, że znaczne wzrosty liczby rachunków są obserwowane zwłaszcza przed dużymi prywatyzacjami.

- _ Duże spółki skarbu państwa, które są prywatyzowane przez giełdę, zawsze przyciągają rzesze nowych inwestorów na parkiet. Są to zazwyczaj spółki duże, spółki znane szerokiej rzeszy klientów, dlatego chętnie wybierają te akcje i kupują je w ofercie publicznej _ - tłumaczy Marszałek.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI DARIUSZA MARSZAŁKA:

(Źródło: IAR)


Tylko w tym roku Polacy założyli 23 tysiące rachunków inwestycyjnych, z czego w ostatnim miesiącu aż 9 tysięcy, prawdopodobnie w związku z prywatyzację Banku Gospodarki Żywnościowej.

Z posiadanych informacji wynika, że Polacy nie tylko chętni zakładają rachunki inwestycyjne, ale też są dość aktywnymi inwestorami - dodaje Dariusz Marszałek.

- _ Myślę, że polscy inwestorzy są bardzo aktywnymi inwestorami. Jeśli popatrzymy na inne rynki, zwłaszcza w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, mamy jednak 1,5 mln rachunków, czyli przynajmniej raz w życiu ktoś musiał wybrać się do domu maklerskiego, pofatygować się, żeby taki rachunek założyć _ - mówi Marszałek.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI DARIUSZA MARSZAŁKA:

(Źródło: IAR)

Rzecznik KDPW uważa, że kolejnego wzrostu liczby rachunków można się spodziewać w związku z prywatyzacją Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Na akcje tej spółki można się zapisywać od wczoraj do 27 czerwca.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/240/t98288.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kolejne;panstwowe;spolki;na;gpw,137,0,760457.html) Kolejne państwowe spółki na GPW Według Aleksandra Grada BGŻ i JSW mogą pojawić się na giełdzie już w drugim kwartale.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/82/t141650.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/zostala;podana;oficjalna;cena;maksymalna;jsw,133,0,850053.html) Została podana oficjalna cena maksymalna JSW Od jutra przyjmowane będą zapisy w punktach obsługi klienta domów maklerskich w całej Polsce.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/116/t141684.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/raporty/artykul/debiut;jsw;zwiazkowcow;wiecej;niz;pracownikow;poznaj;minusy;spolki,211,0,848339.html) Debiut JSW: Związkowców więcej niż pracowników. Poznaj minusy spółki Ponad 50 związków nie przeszkodziło JSW w zwiększeniu zysków o ponad 300 procent.
Tagi: prywatyzacja, giełda, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz