Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
16.08.2005 04:44

" Nasz Dziennik": wywiad z Papieżem

Podziel się
Dodaj komentarz

Papież Benedykt XVI w perwszym wywiadzie wyraził nadzieję, że gdy Dzień Młodzieży nada nowy dynamizm kościółowi europejskiemu i ożywi radość z poznania Chrystusa to bedzie można powiedzieć, że cel został osiągnięty. Tekst wywiadu publikuje Nasz Dziennik.

W wywiadzie Papież powiedział, że na spotkaniu z młodzieżą chciał by wykazać jak "cudownie jest być chrześcijaninem"

Twierdzi, że panuje powszechne przekonanie, że chrześcijanie muszą przestrzegać mnóstwa przykazań i zakazów i, że bez tych ciężarów człowiek ma więcej wolności. Jednak w przekonaniu Benedykta XVI nie ma mowy o żadnych brzemionach.

Benedykt powiedział, że kościół odmładza nie tylko młodzież ale przedewszystkim Bóg, który jest "źródłem wszelkiej młodości i wszelkiego życia".

Papież przyznał ponadto, że spotkanie w Kolonii bedzie dobrym pretekstem do zastanowienia się jak powinna dalej wyglądać wspólna droga Kościoła katolickiego i ewangelickiego.

Benedykt XIV przypomniał pierwszą wizytę Jana Pawła II w Niemczech gdy zasiadł on przy jednym stole z przedstawicielami wspólnoty ewangelickiej, i nawiazał współpracę miedzy dwoma kościołami.

Papież podkreślił, jak ważny dla niego jest fakt, że pierwszą podróż zagraniczna odbywa do Niemiec. Przyznał, że sam nie śmiałby podjąć takiej inicjatywy. Cały wywiad Benedykta XVI, udzielony Radiu Watykańskiemu można przeczytać w dzisiejszym wydaniu Naszego Dziennika.

Nasz Dziennik/kurek/pul

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz