Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
A jednak fuzja. Reuters: Pekao SA połączy się z Alior Bankiem

A jednak fuzja. Reuters: Pekao SA połączy się z Alior Bankiem

Prezes Pekao SA Michał Krupiński
Prezes Pekao SA Michał Krupiński

Pekao SA może przejąć Alior Bank - donosi Reuters. Twierdzi nawet, że to przesądzone, a zgodę na ruch miał zgodzić się sam Jarosław Kaczyński.

Początkowo decyzja o połączeniu obu banków miała być ogłoszona jeszcze w czerwcu, jednak ze względu na opóźnienie w przygotowaniu dokumentów, została przesunięta. Tak wynika z doniesień Reutersa. Agencja twierdzi, że zgoda na ruch jest już przesądzona.

"Wszystko zmierza w kierunku połączenia, choć nie będzie ono łatwe" – twierdzi jedno ze źródeł Reutersa. Sam pomysł ma wzmocnić trend konsolidacji na rynku bankowym, z którego wypadają kolejne niewielkie podmioty. Co ciekawe, jeszcze w marcu doniesienia o pomyśle na łączenie obu banków było stanowczo dementowane. Teraz żadna ze stron nie skomentowała rewelacji o łączeniu.

Zarówno Pekao SA i Alior Bank są własnością państwowego giganta ubezpieczeniowego – PZU. Popularny "bank z żubrem" jest drugim pod względem wielkości bankiem w Polsce. Jego aktywa w pierwszym kwartale 2018 r. wynoszą 182 mld zł. Przejęcie Aliora zwiększy je do 253 mld zł.

Ta kwota nie zagrozi pozycji rynkowego lidera - PKO BP. Ta państwowa spółka posiada aktywa warte ponad 295 mld zł. Jednak pozwoli Pekao uciec ścigającemu go Santander Bank Polska (BZ WBK).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

pzu, pekao, fuzja, przejęcie, peo, bzw, system bankowy, alior bank, san, alr
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
wacek
2018-09-03 21:42
zara jak to jest, jak mają aktywa i kupią bank, to muszą chyba wydać część swoich aktywów żeby dostać nowe, ja oni jakoś to cudownie namnażają... Jak krystus chleb nad jeziorem nazarejskim
jacek
2018-07-05 11:46
Lepiej by było zrobić połączenie w drugą stronę, PeKaO znika , zostaje Alior, ale widocznie nie decydowały względy ekonomiczne. Połączenie słabego z dobrym zawsze kończy się kiepsko. Ale co tam nie martwmy się "jakoś to będzie...."
Krzysiek
2018-07-04 22:59
O nie nie nie, nie zgadzam się chce zostać w Aliorze !!!!!
Pokaż wszystkie komentarze (28)