Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

A jednak fuzja. Reuters: Pekao SA połączy się z Alior Bankiem

28
Podziel się

Pekao SA może przejąć Alior Bank – donosi Reuters. Twierdzi nawet, że to przesądzone, a zgodę na ruch miał zgodzić się sam Jarosław Kaczyński.

Prezes Pekao SA Michał Krupiński
Prezes Pekao SA Michał Krupiński
bDAoTfGt

Pekao SA może przejąć Alior Bank - donosi Reuters. Twierdzi nawet, że to przesądzone, a zgodę na ruch miał zgodzić się sam Jarosław Kaczyński.

Początkowo decyzja o połączeniu obu banków miała być ogłoszona jeszcze w czerwcu, jednak ze względu na opóźnienie w przygotowaniu dokumentów, została przesunięta. Tak wynika z doniesień Reutersa. Agencja twierdzi, że zgoda na ruch jest już przesądzona.

"Wszystko zmierza w kierunku połączenia, choć nie będzie ono łatwe" – twierdzi jedno ze źródeł Reutersa. Sam pomysł ma wzmocnić trend konsolidacji na rynku bankowym, z którego wypadają kolejne niewielkie podmioty. Co ciekawe, jeszcze w marcu doniesienia o pomyśle na łączenie obu banków było stanowczo dementowane. Teraz żadna ze stron nie skomentowała rewelacji o łączeniu.

bDAoTfGv

Zarówno Pekao SA i Alior Bank są własnością państwowego giganta ubezpieczeniowego – PZU. Popularny "bank z żubrem" jest drugim pod względem wielkości bankiem w Polsce. Jego aktywa w pierwszym kwartale 2018 r. wynoszą 182 mld zł. Przejęcie Aliora zwiększy je do 253 mld zł.

Ta kwota nie zagrozi pozycji rynkowego lidera - PKO BP. Ta państwowa spółka posiada aktywa warte ponad 295 mld zł. Jednak pozwoli Pekao uciec ścigającemu go Santander Bank Polska (BZ WBK)
.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDAoTfGB
bDAoTfGW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(28)
Pek
3 lata temu
A to dobre. Zgodę dał sam Jarosław Kaczyński Buahhhhhh
kx
3 lata temu
Człowiek, który kiedyś nie miał konta w banku przesądza o fuzji. Gdzie ja mieszkam? Coraz bardziej przypomina mi to Republikę Bananową.
Mariusz
3 lata temu
Pekao - najgorszy bank świata. Mam tam kredyt hipoteczny i poza spłata rat unikam jak ognia. Z istnienia Pekao to chyba cieszą się tylko producenci papieru perforowanego i dyskietek bo to podstawowe narzędzia pracy tam.
bDAoTfGX
Re
3 lata temu
I cala robota pana Sobieraja w kibel...
adrian
3 lata temu
Likwiduje konto w Aliorze.....
...
Następna strona