Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bank
28.06.2018 15:04

A jednak fuzja. Reuters: Pekao SA połączy się z Alior Bankiem

Pekao SA może przejąć Alior Bank – donosi Reuters. Twierdzi nawet, że to przesądzone, a zgodę na ruch miał zgodzić się sam Jarosław Kaczyński.

Podziel się
Dodaj komentarz
Prezes Pekao SA Michał Krupiński

Pekao SA może przejąć Alior Bank - donosi Reuters. Twierdzi nawet, że to przesądzone, a zgodę na ruch miał zgodzić się sam Jarosław Kaczyński.

Początkowo decyzja o połączeniu obu banków miała być ogłoszona jeszcze w czerwcu, jednak ze względu na opóźnienie w przygotowaniu dokumentów, została przesunięta. Tak wynika z doniesień Reutersa. Agencja twierdzi, że zgoda na ruch jest już przesądzona.

"Wszystko zmierza w kierunku połączenia, choć nie będzie ono łatwe" – twierdzi jedno ze źródeł Reutersa. Sam pomysł ma wzmocnić trend konsolidacji na rynku bankowym, z którego wypadają kolejne niewielkie podmioty. Co ciekawe, jeszcze w marcu doniesienia o pomyśle na łączenie obu banków było stanowczo dementowane. Teraz żadna ze stron nie skomentowała rewelacji o łączeniu.

Zarówno Pekao SA i Alior Bank są własnością państwowego giganta ubezpieczeniowego – PZU. Popularny "bank z żubrem" jest drugim pod względem wielkości bankiem w Polsce. Jego aktywa w pierwszym kwartale 2018 r. wynoszą 182 mld zł. Przejęcie Aliora zwiększy je do 253 mld zł.

Ta kwota nie zagrozi pozycji rynkowego lidera - PKO BP. Ta państwowa spółka posiada aktywa warte ponad 295 mld zł. Jednak pozwoli Pekao uciec ścigającemu go Santander Bank Polska (BZ WBK).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: bank, pekao, san, peo, alr, bzw, pzu, giełda, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo, banki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-06-2018

xxxcvvvZawsze wiekszosc udzialu bankowosci powinna zostac w rekach swojego kraju. Tylko dziwnym trafem:))). U nas Od Czasow Balcera zachodnie banki … Czytaj całość

28-06-2018

kxCzłowiek, który kiedyś nie miał konta w banku przesądza o fuzji. Gdzie ja mieszkam? Coraz bardziej przypomina mi to Republikę Bananową.

28-06-2018

PekA to dobre. Zgodę dał sam Jarosław Kaczyński Buahhhhhh

Rozwiń komentarze (28)